Emotopic Zestaw, kremowy żel myjący, 400 ml + łagodzący krem na egzemę, 50 ml

Dostępny
32,73
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100037569

Zestaw Emotopic, w którego skład wchodzą:

-KREMOWY ŻEL MYJĄCY, 400 ml

-ŁAGODZĄCY KREM NA EGZEMĘ, 50 ml

Producent

Pharmaceris

Przeznaczenie

KREMOWY ŻEL MYJĄCY: Delikatna niepieniąca się formuła pozbawiona SLS, SLES oraz mydła polecana do codziennego mycia ciała w celu zapobiegania objawom atopowego zapalenia skóry (AZS) takim jak: suchość skóry, podrażnienia, zaczerwienienia. Kremowy żel myjący zalecany jest również profilaktycznie w przypadku skóry suchej i wrażliwej z tendencją do nawrotów suchości i nadwrażliwości. Bez ograniczeń wiekowych.

ŁAGODZĄCY KREM NA EGZEMĘ: Preparat jest wskazany do stosowania w celu wspomagania leczenia oraz zapobiegania objawom wyprysku (egzemy), tj. zaczerwienienie, przesuszenie i łuszczenie się skóry, grudki zapalne i pęcherzyki.

Wyrób polecany:

· uzupełniająco – w leczeniu farmakologicznym skóry zmienionej chorobowo z towarzyszącym pieczeniem lub świądem,

· podtrzymująco – dla pacjentów po zakończonej kuracji, profilaktycznie – w celu zapobiegania częstym nawrotom choroby.

Łagodzący krem na egzemę zalecany jest także do codziennego stosowania w przypadku skóry delikatnej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych. Wskazany również do stosowania w celu zapobiegania objawom nadmiernego przesuszenia. Bez ograniczeń wiekowych.

Skład

KREMOWY ŻEL MYJĄCY: Woda oczyszczona, Emolienty: Olej konopny, Olej canola, Olej parafinowy i inne, Hydroksyacetofenon, Ekstrakty z wiciokrzewów, Składniki pomocnicze, Środki powierzchniowo czynne.

ŁAGODZĄCY KREM NA EGZEMĘ:  Woda oczyszczona, Emolienty: Olej konopny, Olej canola, Olej babassu, Olej wazelinowy, Masło shea i inne, Ceramidy, Inulina, Substancje pomocnicze.

Jak stosować

KREMOWY ŻEL MYJĄCY:

NOWORODKI I NIEMOWLĘTA do 6 m.ż.: do wypełnionej wodą dziecięcej wanienki dodać 2 – 3 dozy żelu, następnie wymieszać wodę ręką. Temperatura wody powinna wynosić około 37oC. Delikatnie umyć ciało i główkę dziecka. Skórę delikatnie osuszyć ręcznikiem, unikając pocierania. Nie wymaga stosowania dodatkowego środka myjącego.

DZIECI I DOROŚLI: niewielką ilość żelu nałożyć na skórę i delikatnie rozprowadzić na jej powierzchni. Następnie dokładnie spłukać wodą i osuszyć ciało ręcznikiem, unikając pocierania

ŁAGODZĄCY KREM NA EGZEMĘ:

Nanieść krem na oczyszczoną oraz osuszoną skórę twarzy i ciała. Do codziennego stosowania na miejsca wymagające intensywnego nawilżenia i natłuszczenia oraz obszary występowania egzemy: ręce, zgięcia: łokci, kolan, twarz: powieki, policzki, okolica okołoustna i inne miejsca objęte zmianami, 2-3 razy dziennie oraz każdorazowo po kontakcie skóry z wodą. Rekomendowany również jako emolient wspomagający leczenie miejscowe (np. sterydami, inhibitorami kalcyneuryny). Przed użyciem odkręcić nakrętkę i zerwać zabezpieczenie.

Waga

400 ml + 50 ml netto

Właściwości

KREMOWY ŻEL MYJĄCY do mycia ciała na bazie naturalnych olejów oczyszcza skórę, intensywnie nawilża i wygładza. Wyjątkowo delikatna, zgodna z fizjologicznym pH skóry formuła oprócz funkcji myjących zapobiega nadmiernemu wysuszeniu i łuszczeniu się naskórka. Unikalne właściwości naturalnych olejów roślinnych m.in. oleju canola pozwalają przywrócić skórze jej naturalną, fizjologiczną barierę ochronną.

Żel do mycia dzięki właściwościom natłuszczającym i łagodzącym przywraca skórze długotrwały komfort i wykazuje wysoką skuteczność w zmniejszaniu dolegliwości suchej skóry, jednocześnie zapobiegając nawrotom suchości i szorstkości.

Delikatna, niepieniąca się, kremowa formuła pozbawiona SLS, SLES oraz mydła zapewnia właściwe natłuszczenie i nawilżenie naskórka, zmniejszając jego podatność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

ŁAGODZĄCY KREM NA EGZEMĘ dzięki bogatej formule preparat charakteryzuje się działaniem łagodzącym uporczywe dolegliwości: świąd, pieczenie, szorstkość i łuszczenie się skóry. Przynosi ulgę bardzo suchej skórze. Jego stosowanie pozwala zmniejszyć widoczność istniejących zmian skórnych. Dodatkowo chroni przed nadmierną utratą wody, zapewniając właściwe nawilżenie i natłuszczenie skóry.

Odbudowuje i wzmacnia uszkodzoną barierę naskórkową, zapobiegając przenikaniu czynników zewnętrznych, w tym substancji drażniących i alergenów. Naturalne oleje zawarte w formule wspierają prawidłowe funkcje barierowe skóry. Ceramidy 1, 3, 6-II [EOP, NP, AP] wspomagają uzupełnianie niedoborów lipidów oraz zapewniają odpowiednie warunki do procesu regeneracji naskórka.

Krem wspomaga leczenie oraz zapobiega pojawianiu się objawów charakterystycznych dla egzemy. Regularne stosowanie pozwala wydłużyć okres remisji choroby. Preparat przeznaczony jest do codziennego stosowania na miejsca wymagające intensywnego nawilżenia i natłuszczenia oraz na obszary występowania egzemy w trakcie farmakoterapii.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.