Esemtan, pianka czyszcząco-pielęgnacyjna, 500 ml

Pianka oczyszczająco-pielęgnacyjna do ciała, nie wymaga użycia wody.

Dostępny
39,05

O produkcie: Esemtan, pianka czyszcząco-pielęgnacyjna, 500 ml

100020942

Opis

Pianka oczyszczająco- pielęgnująca w areozolu. 


Właściwości

Esemtan to preparat, który powstał z myślą o oczyszczaniu skóry bez użycia wody. Jest przeznaczona do codziennej pielęgnacji skóry obłożnie chorych pacjentów, którzy mają problem z nietrzymaniem moczu oraz kału. Zawiera składniki aktywne odpowiadające za usuwanie zanieczyszczeń oraz wykazujące właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Są to:

  • substancje natłuszczające, np. olej parafinowy (emolient tworzący na skórze ochronny film zabezpieczający ją przed czynnikami zewnętrznymi),
  • alkohol benzylowy – o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych,
  • alkohol fenyloetylowy – jego właściwości skierowane są przeciwko bakteriom oraz grzybom,
  • substancje powierzchniowo-czynne – przyczyniają się do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry.

Produkt ma postać wygodnej w użyciu pianki. Jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego – miejscowo na zanieczyszczoną skórę. Aby zwiększyć efektywność preparatu, zaleca się utrzymać go na powierzchni ciała przez chwilę – zaraz po aplikacji.

Codzienne stosowanie pianki Esemtan jest łagodne dla skóry. Nie powoduje podrażnień oraz przesuszenia skóry i błon śluzowych. Nie przyczynia się do powstawania zakłóceń w oddychaniu skóry. Pomaga wyeliminować nieprzyjemny zapach wydalin.

Jak działa pianka Esemtan?

Pianka Esemtan zawiera składniki aktywne, które oczyszczają oraz pielęgnują skórę zanieczyszczoną moczem i kałem. Bazuje też na substancjach o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych, dlatego pomaga zapobiec takim problemom jak np. grzybica stóp, infekcje bakteryjne.

Jak stosować piankę Esemtan?

Preparat stosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Przed użyciem wstrząśnij kilkakrotnie opakowaniem, a następnie rozpyl piankę z odległości ok. 20 cm. Pozostaw na chwilę na skórze i zbierz pozostałości preparatu miękkim ręcznikiem. Jeśli skóra jest mocno zabrudzona, czynność powtarzaj do momentu aż zostanie dokładnie oczyszczona.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania pianki Esemtan?

Pianki czyszcząco-pielęgnacyjnej nie stosuj u dzieci. Produkt nie będzie odpowiedni również dla osób wykazujących nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Z czym nie łączyć pianki Esemtan?

Producent nie podaje informacji dotyczącej tego, z czym nie łączyć tej pianki czyszcząco-pielęgnacyjnej.

Czy pianka Esemtan ma skutki uboczne?

Pianka czyszcząco-pielęgnacyjna to produkt charakteryzujący się łagodną dla skóry formułą. Nie powinien powodować skutków ubocznych. Jednak w razie wystąpienia niepokojących objawów skórnych zaprzestań jego stosowania.


Skład

Aqua, Paraffinum Liquidum, Isobutane, Isopropyl Palmitate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Caprylic/Capric Trigliceride, Propane, Parfum, Benzyl Alcohol, Phenetyl Alcohol, Butane, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonen, Linalool.


Jak stosować

Przed użyciem kilkakrotnie wstrząsnąć opakowaniem. Piankę rozpylić z odległości ok 20cm na zanieczyszczone miejsca ciała. Pozostawić na chwilę w celu zadziałaniu substancji aktywnych preparatu, a następnie zebrać jednorazowym ręcznikiem lub ligniną.


Przeznaczenie

  • oczyszczanie skóry zanieczyszczonej wydalinami, u obłożnie chorych pacjentów mających problemy z trzymaniem moczu i kału

Waga

500 ml netto


Dystrybutor

SCHULKE & MAYER
Rydygiera 8
Warszawa


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.