Eukanosol, krople do nosa, 10 ml

Wyrób medyczny, udrażniające krople do nosa z wyciągiem z eukaliptusa.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

11,83

Klienci kupili również

O produkcie: Eukanosol, krople do nosa, 10 ml

100017910

Opis

Eukanosol krople do nosa - wyrób medyczny na bazie naturalnych olejków eterycznych przeznaczone dla dorosłych i dzieci od 2 roku życia. Do stosowania w przypadku ograniczonej drożności nosa lub zatok oraz pomocniczo w przeziębieniu.

Właściwości

Błony śluzowe nosa pełnią wiele istotnych funkcji w procesie oddychania, dlatego jakiekolwiek zaburzenia w ich obrębie mogą stać się przyczyną uciążliwych dolegliwości. Głównymi zadaniami śluzówki są filtracja, nawilżanie i ogrzewanie wdychanego powietrza. Musi ona stale utrzymywać optymalną wilgotność mimo nieustannego ruchu powietrza, które ją wysusza. Ułatwia to specjalny śluz, który cienką warstwą pokrywa błony śluzowe i sprzyja zachowaniu odpowiedniego nawilżenia. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą nadmiernie wysuszać śluzówkę nosa. To np. przegrzane powietrze, niska wilgotność powietrza w klimatyzowanych pomieszczeniach czy nagłe zmiany temperatury.

Suchość błon śluzowych często występuje również przy infekcjach dróg oddechowych. Wyrób medyczny Eukanosol to krople to nosa zawierające trójglicerydy i olejki eteryczne — zapachowe substancje roślinne wykorzystywane do celów kosmetycznych, dezynfekujących i leczniczych od wielu lat. W składzie produktu znajdują się olejek sosny górskiej, olejek miętowy i olejek eukaliptusowy.

Recepturę wzbogacono o tymol — główny składnik olejku tymiankowego będący także źródłem związków fenolowych o właściwościach antyseptycznych. Składniki zawarte w preparacie pomagają przywrócić prawidłowe funkcjonowanie błony śluzowej i przewodu nosowego. Sprzyjają usuwaniu zalegającej wydzieliny i pomagają w odzyskaniu optymalnej wilgotności śluzówki.

Jak działa Eukanosol?

Krople do nosa Eukanosol zawierają mieszankę składników, które nawilżają błonę śluzową nosa i pomagają udrożnić przewód nosowy z zalegającego śluzu. W ten sposób przyczyniają się do przywrócenia komfortu oddychania.

Kiedy stosować Eukanosol?

Możesz stosować krople do nosa Eukanosol przy ograniczonej drożności nosa lub zatok. Produkt sprawdza się również przy przeziębieniu. Jest odpowiedni dla osób mających przesuszoną śluzówkę nosa oraz spędzających dużo czasu w pomieszczeniach suchych i klimatyzowanych. Preparat nadaje się również do zastosowania w celach inhalacyjnych poprzez zwilżenie niewielką ilością płynu kawałka tkaniny. Krople są odpowiednie dla dzieci powyżej 2. roku życia, młodzieży i osób dorosłych.

Jak długo można stosować Eukanosol?

Możesz stosować krople do nosa tak długo, jak potrzebujesz. Jeśli dolegliwości związane z niedrożnością nosa i zatok lub suchość śluzówki utrzymują się, skonsultuj się z lekarzem. Po otwarciu zużyj w ciągu 28 dni.

Czy stosowanie Eukanosol w ciąży jest bezpieczne?

Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży, wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem.


Skład

triglicerydy, olejek sosny górskiej, olejek miętowy, olejek eukaliptusowy, octan alfa-tokoferolu, tymol

Jak stosować

Osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12. roku życia: aplikować 2-3 krople do każdego otworu nosowego, 3-6 razy dziennie.
Dzieci od 2. do 12. roku życia: aplikować 1-2 krople do każdego otworu nosowego, 3-4 razy dziennie.

Przeznaczenie

Do stosowania w przypadku ograniczonej drożności nosa lub zatok oraz pomocniczo w przeziębieniu. Odpowiedni dla osób z przesuszoną śluzówką nosa, przebywających w pomieszczeniach suchych i klimatyzowanych.

Dystrybutor

NORD FARM SP. Z O.O.

Producent

Nordfarm Sp. z o.o.
02-672 Warszawa
ul. Domaniewska 37 lokal 2.43

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.