Eva/qu Bambini czopki przeciw zaparciom dla dzieci, 6 sztuk

Dostępny
17,21

O produkcie

100018282

Eva/qu Bambini czopki przeciw zaparciom dla dzieci 6 sztuk to wyrób medyczny, który zapobiega zaparciom poprzez musujące działanie fizjologiczne.

Właściwości

Preparat o działaniu ułatwiającym wypróżnienie. Czopki po wprowadzeniu, rozpuszczają się w ciągu 3-4 min, uwalniając duże ilości mikropęcherzyków, które wywierają nacisk na ścianki odbytu. Rozpuszczony czopek zmiękcza zatrzymane masy kałowe. Dzięki musującemu działaniu czopki powodują oderwanie mas kałowych i ich szybkie i efektywne wydalenie. Ponowne użycie czopka pomaga w przywróceniu sprawności spowolnionego mechanizmu wypróżniania.

Skład

Dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie.

Jak stosować

Czopek wyjąć z trwale zamkniętego opakowania, należy wprowadzić do odbytnicy dziecka, popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeśli okaże się to konieczne, to przy zmianach chorobowych, hemoroidach czopek można natłuścić olejem wazelinowym lub oliwą z oliwek. Czopek natychmiast rozpuszcza się i wywołuje chęć wypróżnienia, jednak zaleca się kilkuminutowe powstrzymanie, aby jego działanie było pełne. Pomocne będzie poruszanie się, a nie czekanie w pozycji leżącej czy siedzącej.

Zalecana dawka: 1 czopek w razie potrzeby.

Przeznaczenie

Zapobieganie zaparciom dzieci między 2 a 12 rokiem życia.

Ostrzeżenia

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.
  • Produkt wskazany jest w przypadku zaparć odbytniczych, w związku z czym brak efektu wypróznienia może wskazywać na inny problem (np. zaparcia w okrężnicy), należy w takim przypadku skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
  • W przypadku wystąpienia specyficznych reakcji należy zaprzestać stosowania produktu i skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.
  • Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.

Możliwe skutki uboczne

Występowanie uczucia niepełnego wypróżnienia lub lekkiego pieczenia, które szybko mija.

Waga

6 czopków po 1,9 g netto każdy

Producent

So.Se.Pharm Via dei Castelli Romani, 22, 00071 Pomezia RM, Włochy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.