FemiFeral, suplement diety, 30 kapsułek

19,10
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100002088

FemiFeral Suplement diety zawierający żelazo i witaminy, stworzony z myślą o kobietach.

Ostrzeżenia

Informacja dla chorych na celiakię: nie zawiera glutenu.
Nie zawiera laktozy.
Może być stosowany przez chorych na cukrzycę.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić od wilgoci i światła.

Producent

ASA Sp. z o.o.

Przeznaczenie

Skład preparatu FemiFeral uzupełniony został o witaminę C, która ułatwia wchłanianie żelaza oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz witaminę B12 i kwas foliowy, które pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek (proces krwiotworzenia). Witaminy C, B6 i B12 korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Skład

SKŁADNIKI (na 1 kapsułkę): witamina C (jako kwas L-askorbinowy) – 80 mg, żelazo (Fe2+) (jako diglicynian żelaza (II) – chelat żelaza) – 30 mg, laktoferyna – 25 mg, żelatyna (substancja pomocnicza, otoczka kapsułki), maltodekstryna (substancja pomocnicza), witamina B6 (jako chlorowodorek pirydoksyny) – 1,4 mg, stearynian magnezu (substancja dodatkowa, substancja przeciwzbrylająca), kwas foliowy (jako kwas pteroilomonoglutaminowy) – 400 mcg, dwutlenek tytanu (substancja dodatkowa, barwnik kapsułki), witamina B12 (jako cyjanokobalamina) – 2,5 mcg.

Jak stosować

Doustnie 1 kapsułka dziennie. Zaleca się przyjmowanie preparatu o dowolnej porze dnia w trakcie posiłku lub do 30 minut po posiłku, popijając pół szklanki wody. Kapsułkę należy połknąć w całości, nie otwierać, nie rozpuszczać w płynie..

Tabela

Składniki             1 kapsułka                       Dzienna dawka        

                            Ilość % RDA                     Ilość % RDA

Witamina C         80 mg 100 %                 80 mg 100 %
Żelazo (Fe2+)      30 mg 214 %                 30 mg 100 %
Laktoferyna        25 mg -                          25 mg -
Witamina B6       1,4 mg 100 %                1,4 mg 100 %
Kwas foliowy     400 mcg 200 %              400 mcg 200 %
Witamina B12     2,5 mcg 100 %             2,5mcg 100 %

RDA – zalecane dzienne spożycie


Waga

30 kapsułek

Właściwości

FemiFeral uzupełnia codzienną dietę w witaminy i minerały w stopniu korzystnym dla organizmu, prawidłowo stosowany nie naraża kobiet na ewentualną hiperwitaminozę. Jest również źródłem laktoferyny.
FemiFeral to preparat, który:
- uzupełnia niedobory żelaza i kwasu foliowego w organizmie
- dba o dobre samopoczucie w tym kobiet
- wzmacnia organizm w tym kobiet
Polecany jest również w stanach zmęczenia, które mogą być objawem niedoboru żelaza. Żelazo jest składnikiem hemoglobiny znajdującej się w krwinkach czerwonych, która służy przenoszeniu tlenu w organizmie. Dostarczamy je naszemu organizmowi wraz z codzienną dietą, jednak z różnych przyczyn może ono zostać nieprzyswojone przez nasz organizm. Żelazo przyjmowane wraz z pokarmem jest wykorzystywane na pokrycie strat które wynoszą ok. 1 mg/dobę, w przypadku mężczyzn i ok. 1,5 - 2 mg/dobę w grupie kobiet przed menopauzą.
FemiFeral zawiera w swoim składzie laktoferynę, substancję o unikalnych właściwościach biologicznych wiązania, transportu i uwalniania żelaza.

Dzienne spożycie

Doustnie 1 kapsułka dziennie. Zaleca się przyjmowanie preparatu o dowolnej porze dnia w trakcie posiłku lub do 30 minut po posiłku, popijając pół szklanki wody.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.