Feminella Vagi C, 6 tabletek dopochwowych

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

25,45

O produkcie: Feminella Vagi C, 6 tabletek dopochwowych

100002093

Opis

Tabletki dopochwowe Feminella Vagi C opracowano w celu zapewnienia naturalnej ochrony mikrośrodowiska pochwy dzięki utrzymywaniu lub przywracaniu pH fizjologicznego. Po zastosowaniu tabletek środowisko pochwy bardzo szybko zmienia się niedopuszczając do wzrostu niepożądanych bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za rozwój bakteryjnego zapalenia pochwy, także w okresie ciąży.

Właściwości

Feminella Vagi C to wyrób medyczny w postaci tabletek dopochwowych, które zawierają starannie dobrane składniki. Formuła produktu bazuje na takich składnikach jak witamina C, żywica silikonowa oraz laktoza jednowodna.

W prawidłowo funkcjonującej mikroflorze pochwy dominują pałeczki z gatunku Lactobacillus, które są zdolne do fermentowania glikogenu do kwasu mlekowego. W ten sposób uczestniczą w zachowaniu kwaśnego środowiska w zakresie 3,6–4,5 pH. Przyczyniają się tym samym do zmniejszenia ryzyka kolonizacji pochwy przez niekorzystne mikroorganizmy. Wahania wartości pH pochwy są skutkiem zmian zachodzących naturalnie w organizmie kobiety na różnych etapach życia. Mogą występować m.in. przy infekcjach pochwy, aktywności seksualnej, przeprowadzaniu irygacji, stosowaniu doustnej antykoncepcji czy antybiotyków.

Składniki zakwaszające środowisko pochwy, zawarte w takich preparatach jak np. Feminella Vagi C, pomagają stworzyć optymalne warunki do rozwoju bakterii Lactobacillus. W ten sposób sprzyjają naturalnym mechanizmom regeneracyjnym prawidłowej mikroflory bakteryjnej, której skład jest unikalny dla każdej kobiety. Jednocześnie pomagają ograniczać rozwój nieprawidłowych szczepów mikroorganizmów odpowiedzialnych za bakteryjne zapalenie pochwy.

Jak działa Feminella Vagi C?

Składniki zawarte w tabletkach Feminella Vagi C przyczyniają się do zakwaszenia środowiska pochwy i wpływają na przywrócenie prawidłowego fizjologicznego pH. Pomagają też minimalizować nieprzyjemny zapach.

Kiedy brać Feminella Vagi C?

Preparat możesz stosować pomocniczo w celu profilaktyki i wspomagania leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy. Tabletki sprawdzają się u kobiet borykających się z nawrotami dolegliwości lub po zakończeniu terapii antybiotykowej.

Jak długo można stosować Feminella Vagi C?

Zaleca się stosować tabletki co najmniej przez 6 dni. W razie potrzeby możesz wydłużyć używanie produktu.

Czy stosowanie Feminella Vagi C w ciąży jest bezpieczne?

Tabletki mogą być stosowane przez kobiety w ciąży.


Skład

1 tabletka zawiera: witaminę C 250 mg, żywicę silikonową, laktozę jednowodną, hydroksypropylometylocelulozę, magnezu stearynian.

Jak stosować

Wprowadzić do pochwy jedną tabletkę, najlepiej wieczorem przed snem. Zaleca się stosować tabletki, co najmniej przez 6 dni, aby przywrócić fizjologiczne pH i w celu odbudowy flory bakteryjnej pochwy. W razie potrzeby leczenie można przedłużyć lub powtórzyć.

Dzienne spożycie

Jedno opakowanie wystarcza na 1 pełną kurację.

Przeznaczenie

Tabletki Feminella Vagi C są stosowane pomocniczo w przypadku zapobiegania i leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy. Tabletki są szczególnie przydatne u pacjentek z nawrotami choroby lub po zakończeniu terapii antybiotykowej.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
Tabletki dopochwowe Feminella Vagi C mogą być bezpiecznie stosowane podczas ciąży i karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne

W rzadkich przypadkach może wystąpić uczucie pieczenia lub swędzenia pochwy. W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić nadwrażliwość na składniki preparatu; zaleca się wtedy zaprzestać stosowanie preparatu i zasięgnąć porady lekarza.

Waga

6 tabletek dopochwowych

Producent

Polichem S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"data-content-type":"html","data-appearance":"default","data-element":"main","data-decoded":"true","children":[{"html":"Tabletki dopochwowe Feminella Vagi C opracowano w celu zapewnienia naturalnej ochrony mikro\u015brodowiska pochwy dzi\u0119ki utrzymywaniu lub przywracaniu pH fizjologicznego. Po zastosowaniu tabletek \u015brodowisko pochwy bardzo szybko zmienia si\u0119 niedopuszczaj\u0105c do wzrostu niepo\u017c\u0105danych bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za rozw\u00f3j bakteryjnego zapalenia pochwy, tak\u017ce w okresie ci\u0105\u017cy.","tag":"none"}],"tag":"div","style":""}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.