Ferovit Bio Special Kids, suplement diety, 150 g

Suplement diety dla dzieci zawiera żelazo, które wspomaga rozwój.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

23,06

O produkcie: Ferovit Bio Special Kids, suplement diety, 150 g

100008118

Opis

FEROVIT BIO Special Kids dostarcza organizmowi dziecka od 3 roku życia żelaza. Odpowiada za prawidłowe wytwarzanie hemoglobiny i erytrocytów krwi. Łagodzi uczucie zmęczenia. Zapobiega anemii.

Właściwości

FEROVIT Bio Special KIDS zawiera difosforan żelaza (pirofosforan żelaza) w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza LIPOFER®. Żelazo LIPOFER® poddano mikronizacji, czyli rozdrobnieniu cząsteczek, a następnie zamknięto w liposomach, dzięki czemu żelazo LIPOFER® wykazuje dużą biodostępność i jest delikatne dla przewodu pokarmowego. Żelazo LIPOFER® w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza nie pozostawia także metalicznego posmaku i może być przyjmowane w trakcie posiłków. Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Żelazo korzystnie wpływa na procesy wzrostowe poprzez uczestniczenie w procesie podziału komórek, wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Żelazo jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Odgrywa kluczową rolę w prawidłowym tworzeniu hemoglobiny i czerwonych krwinek. Zapotrzebowanie organizmu na żelazo znacząco wzrasta w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Tabela

Składniki

aktywne

dzienna porcja

2,5 - 5 ml

% RWS *

w dziennej porcji

LIPOFER®

(w tym żelazo żelazo)

89,4 mg – 178,8 mg

(7,5 mg – 15 mg)

-

53,54 % -107 %


Skład

woda, cukier, Lipofer (skrobia kukurydziana, difosforan żelaza, emulgator - lecytyna słonecznikowa), substancja zagęszczająca - guma ksantanowa, aromat bananowy, substancja konserwująca - benzoesan sodu.

Jak stosować

Po rozcieńczeniu w małej ilości płynu, w trakcie posiłku:


  • powyżej 3 r.ż. do 12 r.ż. – 2,5 ml (1/2 łyżeczki) raz dziennie
  • powyżej 12 r.ż. – 2,5 ml (1/2 łyżeczki) 2 razy dziennie

Wewnątrz opakowania znajduje się łyżeczka z miarką. Przed użyciem wstrząsnąć


Dzienne spożyciePrzeznaczenie

FEROVIT Bio Special KIDS polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety ubogiej w żelazo u dzieci: przy zwiększonej aktywności fizycznej i umysłowej,w okresie dynamicznego wzrostuw przypadku niedoboru żelaza w diecie.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt może być stosowany przez osoby na diecie bezglutenowej.

Waga

150 g

Producent

Hasco-Lek

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.