Ferovit Bio Special, suplement diety, 30 kapsułek

17,90
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100008715

Ferovit Bio Special to suplement diety, który jest delikatny dla układu pokarmowego, można go przyjmować w trakcie posiłków i przeznaczony jest dla osób na diecie bezglutenowej.

Ostrzeżenia

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Producent

HASCO-LEK

Przeznaczenie

FEROVIT Bio Special polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w żelazo, kwas foliowy oraz witaminy B6, B12 i C szczególnie dla kobiet w ciąży i planujących ciążę oraz mających długotrwałe i obfite miesiączki, sportowców, wielokrotnych dawców krwi.

Produkt może być stosowany przez osoby na diecie bezglutenowej.

Tabela

Składnik aktywny dzienna porcja% ZDS*1 kapsułka

LIPOFER®    333 mg-  (w tym żelazo)28 mg 200%

Witamina C    40 mg    50%

Witamina B6    1,4 mg    100%

Kwas foliowy    400 µg    200%

Witamina B1    22,5 µg    100%


* Zalecane Dzienne Spożycie


Właściwości

FEROVIT Bio Special zawiera difosforan żelaza (pirofosforan żelaza) w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza LIPOFER. Żelazo LIPOFER poddano mikronizacji, czyli rozdrobnieniu cząsteczek, a następnie zamknięto w liposomach, dzięki czemu żelazo LIPOFER wykazuje dużą biodostępność i jest delikatne dla przewodu pokarmowego.

Żelazo LIPOFER w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza nie pozostawia także metalicznego posmaku i może być przyjmowane w trakcie posiłków.

Żelazo jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Odgrywa kluczową rolę w prawidłowym tworzeniu hemoglobiny i czerwonych krwinek.

Żelazo korzystnie wpływa na procesy wzrostowe poprzez uczestniczenie w procesie podziału komórek oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych.

Żelazo wspólnie z witaminą C wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego, a wraz z kwasem foliowym i witaminami B6, B12 oraz C przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza.

Kwas foliowy przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży i do prawidłowej syntezy aminokwasów. Pomaga w prawidłowej produkcji krwi. Ponadto poprzez uczestniczenie w procesie podziału komórek pełni ważną rolę we wzroście i rozwoju wszystkich komórek.

Witaminy B6 i B12 uczestniczą w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, a także są ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego.

Dzienne spożycie

Dorośli - 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.