Ferovit Bio Special, suplement diety, 30 kapsułek

  • Suplement diety w kapsułkach. Zawiera żelazo, delikatny dla żołądka.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

27,99

O produkcie: Ferovit Bio Special, suplement diety, 30 kapsułek

100008715

Opis

Ferovit Bio Special to suplement diety, który jest delikatny dla układu pokarmowego, można go przyjmować w trakcie posiłków i przeznaczony jest dla osób na diecie bezglutenowej.

Właściwości

FEROVIT Bio Special zawiera difosforan żelaza (pirofosforan żelaza) w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza LIPOFER. Żelazo LIPOFER poddano mikronizacji, czyli rozdrobnieniu cząsteczek, a następnie zamknięto w liposomach, dzięki czemu żelazo LIPOFER wykazuje dużą biodostępność i jest delikatne dla przewodu pokarmowego.

Żelazo LIPOFER w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza nie pozostawia także metalicznego posmaku i może być przyjmowane w trakcie posiłków.

Żelazo jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Odgrywa kluczową rolę w prawidłowym tworzeniu hemoglobiny i czerwonych krwinek.

Żelazo korzystnie wpływa na procesy wzrostowe poprzez uczestniczenie w procesie podziału komórek oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych.

Żelazo wspólnie z witaminą C wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego, a wraz z kwasem foliowym i witaminami B6, B12 oraz C przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza.

Kwas foliowy przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży i do prawidłowej syntezy aminokwasów. Pomaga w prawidłowej produkcji krwi. Ponadto poprzez uczestniczenie w procesie podziału komórek pełni ważną rolę we wzroście i rozwoju wszystkich komórek.

Witaminy B6 i B12 uczestniczą w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, a także są ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego.

Tabela

Składnik aktywny dzienna porcja% ZDS*1 kapsułka

LIPOFER®    333 mg-  (w tym żelazo)28 mg 200%

Witamina C    40 mg    50%

Witamina B6    1,4 mg    100%

Kwas foliowy    400 µg    200%

Witamina B1    22,5 µg    100%


* Zalecane Dzienne Spożycie


Dzienne spożycie

Dorośli - 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

Przeznaczenie

FEROVIT Bio Special polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w żelazo, kwas foliowy oraz witaminy B6, B12 i C szczególnie dla kobiet w ciąży i planujących ciążę oraz mających długotrwałe i obfite miesiączki, sportowców, wielokrotnych dawców krwi.

Produkt może być stosowany przez osoby na diecie bezglutenowej.

Ostrzeżenia

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Producent

HASCO-LEK

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.