Fertilsafe Plus, intymny żel nawilżający, 75 ml

Dostępny
69,87

O produkcie

100019393

FertilSafe Plus to lubrykant, stworzony specjalnie dla par starających się o dziecko. W odróżnieniu od zwykłych lubrykantów, został skonstruowany w ten sposób, żeby wspomagać proces zapłodnienia i nie uszkadzać plemników. Plemniki zachowują żywotność i ruchliwość.

Właściwości

FertilSafe Plus naśladuje śluz owulacyjny, dzięki czemu stanowi idealne środowisko dla plemników i pomaga w ich transporcie do komórki jajowej. Jest jedynym preparatem na rynku, który nie działa szkodliwie na nasienie. Badania pokazują, że powszechnie stosowane żele nawilżające uszkadzają plemniki i uniemożliwiają ich dotarcie w okolice komórki jajowej.

FertilSafe Plus nie tworzy bariery dla plemników, dzięki czemu mogą one swobodnie przemieszczać się, co jest warunkiem zapłodnienia.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w wiodących klinikach andrologicznych w Wielkiej Brytanii, preparat jest całkowicie bezpieczny i nie wykazuje żadnych działań toksycznych.

W czasie owulacji pH zmienia się w kierunku zasadowym. Jest to zarazem optymalne pH dla plemników. FertilSafe Plus posiada pH zgodne z tym, które oznaczane jest u kobiet w czasie owulacji i wynosi pH 7-7,5.

Skład

Aqua, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Maris Sal, Ethylhexylglycerin, Magnesium Chloride.

Jak stosować

FertilSafe PLUS może być stosowany przed lub w trakcie stosunku. Produkt jest przeznaczony do codziennego użytku. Produkt stosujemy zewnętrznie, wyciskając odpowiednią ilość z tuby na palec i następnie nakładając na kobiece i/lub męskie narządy płciowe.

Ostrzeżenia

Nie należy przechowywać żelu w aplikatorze wielorazowego użytku przez więcej niż 30 minut przed zastosowaniem. Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej (4-30oc).

Jeśli pojawi się podrażnienie, należy natychmiast zaprzestać stosowania produktu i skonsultować się z lekarzem, jeżeli nie ustępuje.

FertilSafe PLUS nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Nie uszkadza nasienia i jego właściwości. Nie należy używać w przypadku jakiejkolwiek infekcji pochwy. W wypadku wcześniejszych zabiegów chirurgicznych w obrębie pochwy, należy skonsultować się z lekarzem, przed użyciem preparatu.

Waga

Objętość netto 75 ml.

Producent

Medimes Sp. z o. o.
Bohaterów Września 82,
31-620 Kraków

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.