FertilSafe Plus, intymny żel nawilżający, 75 ml

Bezpieczny i nat., intymny żel nawilżający, bezpieczny dla plemników.

Dostępny
76,45

O produkcie: FertilSafe Plus, intymny żel nawilżający, 75 ml

100019393

Opis

FertilSafe Plus to lubrykant, stworzony specjalnie dla par starających się o dziecko. W odróżnieniu od zwykłych lubrykantów, został skonstruowany w ten sposób, żeby wspomagać proces zapłodnienia i nie uszkadzać plemników. Plemniki zachowują żywotność i ruchliwość.


Właściwości

Fertilsafe Plus to nawilżający żel intymny ze składnikami przyjaznymi dla plemników. Został opracowany z myślą o naturalnym wspomaganiu procesu zachodzenia w ciążę. W odróżnieniu od większości lubrykantów produkt nie wykazuje właściwości plemnikobójczych. Nie wpływa też negatywnie na ruchliwość i żywotność plemników. Ma odpowiedni poziom pH, aby maksymalnie zwiększyć szansę na zapłodnienie.

Preparaty o podobnym przeznaczeniu mogą oddziaływać na jakość nasienia i same plemniki, uszkadzając je. W ten sposób sprawiają, że stają się one niezdolne do przedostania się do szyjki macicy. To z kolei bardzo utrudnia zapłodnienie. Niepowodzenie w tym obszarze stanowi poważny problem medyczny, społeczny i demograficzny. Problemy z zajściem w ciążę mają znaczenie nie tylko w odniesieniu do zdrowia, ale również do stanu emocjonalnego starających się o dziecko partnerów.

Składniki zawarte w Fertilsafe Plus dobrano w taki sposób, aby preparat naśladował naturalny śluz owulacyjny. Dzięki temu lubrykant tworzy idealne środowisko dla plemników. Znajdujące się w jego składzie substancje wspierają ich transport do komórki jajowej, co jest warunkiem zapłodnienia. Co najważniejsze, nie tworzą bariery utrudniającej przemieszczanie się plemników.

Receptura żelu intymnego jest wolna od parabenów. Preparat został przetestowany klinicznie*.

Jak działa Fertilsafe Plus?

Składniki zawarte w żelu Fertilsafe Plus wspomagają proces zapłodnienia, nie uszkadzając plemników.

Kiedy brać Fertilsafe Plus?

Formułę żelu intymnego Fertilsafe Plus opracowano z myślą o parach starających się o dziecko.

Jak długo można stosować Fertilsafe Plus?

Produkt Fertilsafe Plus, podobnie jak niektóre preparaty zawierające składniki takie jak witamina D czy witamina B6, możesz stosować codziennie przez dowolnie długi okres.

Czy stosowanie Fertilsafe Plus w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych co do bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży.

*https://medimes.pl/produkt/fertilsafe-plus/


Skład

Aqua, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Maris Sal, Ethylhexylglycerin, Magnesium Chloride.

Jak stosować

FertilSafe PLUS może być stosowany przed lub w trakcie stosunku. Produkt jest przeznaczony do codziennego użytku. Produkt stosujemy zewnętrznie, wyciskając odpowiednią ilość z tuby na palec i następnie nakładając na kobiece i/lub męskie narządy płciowe.

Ostrzeżenia

Nie należy przechowywać żelu w aplikatorze wielorazowego użytku przez więcej niż 30 minut przed zastosowaniem. Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej (4-30oc).

Jeśli pojawi się podrażnienie, należy natychmiast zaprzestać stosowania produktu i skonsultować się z lekarzem, jeżeli nie ustępuje.

FertilSafe PLUS nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Nie uszkadza nasienia i jego właściwości. Nie należy używać w przypadku jakiejkolwiek infekcji pochwy. W wypadku wcześniejszych zabiegów chirurgicznych w obrębie pochwy, należy skonsultować się z lekarzem, przed użyciem preparatu.

Waga

Objętość netto 75 ml.

Dystrybutor

MEDIMES SP. Z O.O.

Producent

Medimes Sp. z o. o.
Bohaterów Września 82,
31-620 Kraków

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.