Fiorda Vocal MD, smak pomarańczowy, 30 pastylek do ssania

Marka: FIORDA
Dostępny
22,67

O produkcie: Fiorda Vocal MD, smak pomarańczowy, 30 pastylek do ssania

100020909

Opis

Fiorda Vocal MD, smak pomarańczowy, 30 pastylek do ssania to preparat, którego składniki działają korzystnie w przypadku bólu gardła, chrypki, pieczenia przy połykaniu oraz suchego kaszlu, związanych z podrażnieniem śluzówki gardła podczas infekcji, stanu zapalnego, suchości (kserostomii) czy zanieczyszczonego powietrza.  


Właściwości

Fiorda Vocal to wyrób medyczny w postaci miękkich, dużych i żelowych pastylek do ssania. Preparat ma owocowy pomarańczowy smak, dzięki czemu jest przyjemny w stosowaniu. Bazuje na wyciągu z porostu islandzkiego i wyciągu z prawoślazu lekarskiego oraz kwasie hialuronowym.

  • Porost islandzki i prawoślaz lekarski zawierają dużą ilość substancji śluzowych. Dzięki temu na podrażnionej śluzówce gardła i jamy ustnej tworzą ochronną powłokę, która zabezpiecza ją przed niekorzystnymi czynnikami, np. suchym, zimnym czy zanieczyszczonym powietrzem, pyłem, smogiem, pyłkami i drobnoustrojami.
  • Kwas hialuronowy w postaci hialuronianu sodu jest naturalnym mukopolisacharydem, który wykazuje zdolność do wiązania i utrzymywania wody w komórkach. Przyczynia się więc do zachowania właściwego nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej, gardła i strun głosowych.

Produkt opracowano z myślą o łagodzeniu podrażnień błony śluzowej gardła przy leczeniu zasadniczym stanów zapalnych gardła, jamy ustnej i strun głosowych. Po preparat warto sięgnąć również w przypadku wystąpienia uczucia suchości w gardle i chrypki. Wyrób medyczny jest dobrym rozwiązaniem dla osób nadwyrężających struny głosowe (śpiewaków, lektorów, wykładowców i nauczycieli) oraz odczuwających ból i trudności w przełykaniu wynikające z przesuszenia gardła.

Jak działa Fiorda Vocal?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Fiorda Vocal  wspomagają przywrócenie prawidłowych funkcji ochronnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Kiedy brać Fiorda Vocal?

Sięgnij po wyrób medyczny, jeśli zależy Ci na złagodzeniu dolegliwości spowodowanych długotrwałym przebywaniem w pomieszczeniach o niskiej wilgotności (np. ogrzewanych lub klimatyzowanych). Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej 4. roku życia i osób dorosłych.

Jak długo można stosować Fiorda Vocal?

Jeśli po 7. dniach stosowania produktu objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Fiorda Vocal w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, przed spożyciem wyrobu medycznego Fiorda Vocal skonsultuj się z lekarzem.


Skład

Jedna pastylka zawiera: ekstrakt z porostu islandzkiego, koncentrat pomarańczowy, ekstrakt z prawoślazu, hialuronian sodu, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, aromat pomarańczowy, guma arabska, syrop sorbitolowy, syrop maltitolowy, olej roślinny z woskiem carnauba, sukraloza, woda oczyszczona. 


Jak stosować

Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać. 
Pastylki nie powinny być stosowane w ciągu pół godziny przed lub po zażyciu leków. 


Dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 4. r. ż.: zaleca się ssać powoli 1 pastylkę, zależnie od potrzeb kilka razy na dobę.


Przeznaczenie

Wyrób medyczny powinien być stosowany przez dzieci potrafiące ssać, pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować u dzieci poniżej 4 roku życia ze względu na ryzyko zakrztuszenia się. 

Wyrób medyczny Fiorda Vocal MD może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem. 


Ostrzeżenia

Ze względu na zawarte w wyrobie substancje słodzące: sorbitol i maltitol, istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądkowych i biegunki. Osoby, u których wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinny przed użyciem wyrobu skontaktować się z lekarzem.  
W związku z tym, że wyrób zawiera substancje śluzowe wchłanianie równocześnie podawanych leków może być opóźnione. Stąd należy zachować co najmniej pół godzinną przerwę między zastosowaniem wyrobu a przyjmowaniem leków. 

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci. Pozostałe informacje umieszczono w postaci symboli. Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu. Termin ważności/numer serii znajduje się na blistrze oraz kartoniku. 


Dystrybutor

PHYTOPHARM KLĘKA S.A.

Producent

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą 


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.