Flegatussin neoForte, syrop, 120 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

13,65
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100017737

Lek Flegatussin neoForte zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, która jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Ułatwia to rzęskom (drobnym włoskom wyścielającym drogi oddechowe) transport wydzieliny oskrzelowej i usuwanie jej z płuc. Bromoheksyna ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Działanie


Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Flegatussin neoForte są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z utrudnionym wykrztuszaniem gęstej wydzieliny.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Flegatussin neoForte:
 • jeśli pacjent ma uczulenie na bromoheksyny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
 • u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
 • Ostrzeżenia i środki ostrożności

  Przed rozpoczęciem stosowania leku Flegatussin neoForte należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:
 • u pacjenta występuje zaburzona czynność motoryczna oskrzeli np. choroba zwana dyskinezą rzęsek,
 • u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności wątroby lub nerek
 • pacjent ma trudności z odkrztuszaniem,
 • u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.


  Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem bromoheksyny. Jeśli wystąpi wysypka (w tym zmiany na błonach śluzowych, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku Flegatussin neoForte i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

 • Stosowanie leku u dzieci

  Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

  Przyjmowanie innych leków

  Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


  Jednoczesne stosowanie bromoheksyny i antybiotyków (leki stosowane w leczeniu zakażeń: amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, doksycyklina, oksytetracyklina, ampicylina) może prowadzić do zwiększenia stężenia antybiotyku w płucach.


  Leku Flegatussin neoForte nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, ponieważ może dojść do niebezpiecznego nagromadzenia wydzieliny oskrzelowej wskutek osłabionego odruchu kaszlowego.


  Bromoheksynę należy ostrożnie stosować z atropiną i innymi lekami cholinolitycznymi, gdyż powodują one suchość błon śluzowych.


  Bromoheksyna może nasilać działanie drażniące salicylanów i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na błonę śluzową przewodu pokarmowego.

  Ciąża

  Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


  Nie zaleca się stosowania leku Flegatussin neoForte zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.


  Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

  Dawkowanie

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


  Lek Flegatussin neoForte jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat.


  Lek Flegatussin neoForte jest gotowy do użycia, nie należy go rozcieńczać. Zalecaną objętość leku należy odmierzyć za pomocą załączonej łyżki miarowej.


  Zalecana dawka
  Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 5 ml 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2,5 ml 3 razy na dobę.


  Sposób podawania
  Podanie doustne. Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, po posiłku. Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem.


  Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Flegatussin neoForte dłużej niż 4 do 5 dniu dorosłych i młodzieży oraz dłużej niż 3 dni u dzieci w wieku od 6 lat.

  Skutki uboczne

  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


  Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 pacjentów):

 • nudności, bóle brzucha (w szczególności ból w nadbrzuszu), wymioty, biegunka, gorączka.


  Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów):

 • skurcz oskrzeli, reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka.


  Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

 • rekacje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej) i świąd, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), bóle głowy, zawroty głowy, senność, zmniejszenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.
 • Skład

  Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 5 ml syropu zawiera 8 mg bromoheksyny chlorowodorku. Pozostałe składniki to: kwas benzoesowy (E 210), sukraloza (E 955), maltitol ciekły (E 965), aromat karmelowo-waniliowy, woda oczyszczona.

  Producent

  Medana Pharma S.A.
  ul. Władysława Łokietka 10
  98-200 Sieradz

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

  Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.