Flexitol, maść do stóp, 75 g

Wyrób medyczny, maść nawilżająca do suchej i popękanej skóry stóp.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

25,33

O produkcie: Flexitol, maść do stóp, 75 g

100018286

Opis

Flexitol maść jest przebadanym klinicznie wyrobem medycznym do leczenia suchej i popękanej skóry stóp i pięt.

Właściwości

Flexitol® maść jest polecany dla osób z suchą i popękaną skórą stóp i pięt, w tym dla diabetyków i osób z hiperkeratozą.

Wysoce skuteczna formuła nawilżająco - odżywcza, zawierająca 25% mocznika oraz inne składniki głęboko wnikające w skórę (np. lanolina, parafina, gliceryna, masło Shea oraz pantenol) przyczyniają się do:

 • zwiększenia stopnia nawilżania skóry,
 • zmniejszenia utraty wody przez warstwę naskórka,
 • intensywnego odżywienia poszczególnych warstw skóry,
 • usuwania martwych komórek skóry (działanie keratolityczne).

Mocznik zawarty w maści do stóp Flexitol wykazuje właściwości złuszczające. Lanolina i pantenol koją podrażnienie skórne. Substancje pomagają też zwiększyć nawilżenie skóry i zmiękczają naskórek. Parafina tworzy na powierzchni ciała cienki film przeciwdziałający nadmiernej utracie wody. Gliceryna nawilża, a masło shea uzupełnia niedobory lipidów w naturalnej warstwie ochronnej skóry. Dopełniające się działanie składników preparatu Flexitol pozwala na kompleksową pielęgnację skóry na stopach.

Stopy stykają się bezpośrednio z podłożem i utrzymują ciężar ciała, dlatego muszą być odporne na urazy mechaniczne. Z tego względu skóra stóp jest grubsza, a jej naskórek intensywnie się rozrasta pod wpływem nacisku i tarcia. Intensywne przyrastanie naskórka na stopach bywa problemem estetycznym, czasem może powodować też dyskomfort. Co więcej, na skórze stóp nie ma gruczołów łojowych – naturalnego źródła natłuszczania. Skóra na stopach i piętach łatwo ulega więc wysuszeniu i pęka. Flexitol pomaga poradzić sobie z tymi problemami. Uelastycznia, nawilża, zmniejsza szorstkość skóry i skłonność do rogowacenia naskórka.

Maść do stóp Flexitol polecana jest osobom z hiperkeratozą, czyli nadmiernym, przyspieszonym rogowaceniem komórek skóry. Pomaga poprawić stan zgrubiałej, suchej i popękanej skóry stóp i pięt. Preparat może być też stosowany przez osoby chore na cukrzycę. W ich przypadku występuje duże ryzyko chorób i stanów zapalnych skóry, dlatego bardzo ważne okazuje się dbanie o stan naskórka stóp.

Kiedy nie stosować preparatu Flexitol maść do stóp?

Maści nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Produktu nie powinno się też aplikować na skórę w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Należy przerwać używanie maści Flexitol w przypadku wystąpienia podrażnień czy wysypki. Nie można stosować preparatu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.

Czy można stosować Flexitol maść do stóp w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed użyciem maści Flexitol w trakcie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista ustali, czy stosowanie produktu w danym przypadku będzie wystarczająco bezpieczne.


Skład

Składniki: woda oczyszczona, mocznik, lanolina, alkohol cetostearylowy, lekka ciekła parafina, monostearynian gliceryny, oleinian decylu, PEG-20, kwas stearynowy PEG-20, parafina twarda, fenoksyetanol, sól sodowa PCA, masło Shea, pantenol, octan tokoferylu. Alkohol benzylowy, substancje zapachowe.


Jak stosować

Maść.


Dzienne spożycie

Miejscowo: 1 - 2 razy dziennie rano i wieczorem.


Przeznaczenie

 • Flexitol maść jest polecany dla osób z suchą i popękaną skórą stóp i pięt, w tym dla diabetyków i osób z hiperkeratozą.
 • Przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Ostrzeżenia

 • Wyłącznie do stosowania zewnętrznego na skórę pięt i stóp.
 • Produkt nie do spożycia. W razie przypadkowego spożycia należy skontaktować się z lekarzem pokazując opakowanie produktu, który został połknięty.
 • Unikać kontaktu z oczami.
 • Podczas stosowania powierzchnia stóp może być śliska.
 • Należy zachować ostrożność podczas chodzenia po gładkich powierzchniach.

Możliwe skutki uboczne

W przypadku głębokich pęknięć skóry może pojawić się uczucie kłucia.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
W przypadku ciąży lub karmienia piersią przed użyciem należy skontaktować się z lekarzem.
Należy zaprzestać stosowania jeżeli wystąpi podrażnienie skóry lub wysypka.

Waga

Masa netto: 75 g.

Dystrybutor

STADA POLAND SP. Z O.O.

Producent

Stada Poland Sp. z o.o.,
Krakowiaków 44,
02-255 Warszawa,
Polska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.