Flexofytol, suplement diety, 180 kapsułek

Suplement diety zawiera biologicznie zoptymalizowany ekstrakt z Curcuma.

Dostępny
136,97

Klienci kupili również

Suplement diety, zawiera wit. C, która wpływa na redukcję zmęczenia.
Suplement diety kapsułkach doustnych z witaminą D3 w dawce 2000 j.

O produkcie: Flexofytol, suplement diety, 180 kapsułek

100009390

Opis

Suplement diety pomagający utrzymać zdrowie i elastyczność stawów.

Właściwości

Suplement diety Flexofytol pomaga utrzymać elastyczność stawów na poziomie, który zagwarantuje utrzymanie ich w należytym zdrowiu. Preparat firmy Tilman zawiera biologicznie zoptymalizowany ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma Longa), który zawiera substancje czynne o znacznie większym stopniu przyswajalności, niż w postaci tradycyjnego kłącza. Suplement ma postać łatwych do połknięcia tabletek, które należy spożywać razem z posiłkiem.

Flexofytol mogą przyjmować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci powyżej 6. roku życia. Dawkowanie jest uzależnione od tego, jak długo jest przyjmowany preparat. W początkowym okresie (tzn. przez 1. miesiąc stosowania) dorośli powinni przyjmować 2 dawki po 2 kapsułki dziennie, natomiast dzieci 2 kapsułki jednorazowo. W dłuższej perspektywie (dla podtrzymania efektów) zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek przez osoby dorosłe oraz 1 kapsułki dla dzieci.   

Jak działa Flexofytol?

Flexofytol zawiera ekstrakt z kurkumy – źródło kurkuminoidów, w tym kurkuminy. Substancje te wykazują działanie przeciwzapalne, ograniczają sztywność stawów, zmniejszają ból i uelastyczniają ścięgna budujące te struktury.

Kiedy brać Flexofytol?

Suplement diety to preparat dedykowany dla wszystkich dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia, którzy chcą zadbać o zdrowie i prawidłową elastyczność stawów. Struktury te na skutek urazów, stanów zapalnych czy innych chorób mogą ulegać degradacji, co przekłada się na ich gorsze funkcjonowanie. Aby zapobiec bólowi, obrzękom czy innym dolegliwościom, warto przyjmować suplement diety Flexofytol.  

Jak długo można stosować Flexofytol?

Producent podaje, że minimalny okres stosowania suplementu Flexofytol powinien wynosić 3 miesiące. Zgodnie z zaleceniami w 1. miesiącu należy przyjmować większą dawkę, a po tym czasie zmniejszyć ją o połowę. Stosując się do tych zaleceń, osoby z dolegliwościami stawów obserwowały poprawę ich zdrowia. Preparat jest bezpieczny, dlatego można przyjmować go w sposób ciągły.

*https://flexofytol.pl/


Skład

Biologicznie zoptymalizowany ekstrakt z Curcuma longa standaryzowany na obecność 42 mg kurkuminy. Pozostałe składniki: emulgator – polisorbat 80, żelatyna, glicerol, środek zakwaszający – kwas cytrynowy, woda, barwniki: dwutlenek tytanu, karmina, tlenki i wodorotlenki żelaza. *Ekstrakt z kurkumy pomaga utrzymać zdrowie i elastyczność stawów.

Jak stosować

Początkowo:

• Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 kapsułki rano i 2 kapsułki wieczorem przez 1 miesiąc

• Dla dzieci w wieku 6-12 lat: 2 kapsułki rano przez 1 miesiąc

Podtrzymująco:

• Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 kapsułki rano

• Dla dzieci w wieku 6-12 lat: 1 kapsułka rano


Przeznaczenie

Pomaga utrzymać zdrowie i elastyczność stawów.

Ostrzeżenia

Nie stosować u kobiet w ciąży, karmiących i dzieci poniżej 6 roku życia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Dystrybutor

Qpharma Sp. z o.o., ul. Wichrowa 7F/10, 04-682 Warszawa, tel. (022) 590 57 00, fax (022) 590 57 01,

Producent

Tilman SA, Belgia

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.