Floractin, elektrolity, smak pomarańczowy, 20 saszetek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

23,00

O produkcie: Floractin, elektrolity, smak pomarańczowy, 20 saszetek

100002176

Opis

Floractin elektrolity to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego który uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektorlitowej, które mogą wystąpić w organizmie, zwłaszcza podczas biegunki lub wymiotów.

Właściwości

Preparat Floractin elektrolity jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Polecany dzieciom i dorosłym w przypadku zaburzeń wodno-elektrolitowych, do których może dojść na skutek wymiotów, biegunki czy wysokiej gorączki. Preparat ma starannie dobrany skład oraz przyjemny pomarańczowy smak, dzięki czemu dzieci chętniej go spożywają. Jest to szczególnie ważne, gdy osłabiony dziecięcy organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia i podaży składników mineralnych.

Dietetyczny środek medyczny specjalnego przeznaczenia medycznego firmy Novascon Pharmaceuticals ma prosty skład. Nie zawiera sacharozy, która mogłaby zwiększać nasilenie biegunki. Preparat jest w formie proszku zamkniętego w pojedynczych saszetkach. Proszek wystarczy rozpuścić w letniej wodzie i podawać małymi porcjami. Spożycie na raz całego roztworu może spowodować odruch wymiotny.

Jak działa Floractin elektrolity?

Zawiera sód, potas oraz glukozę – trzy najważniejsze składniki, które pomagają zapobiec odwodnieniu w przypadku biegunki oraz wymiotów. Składniki preparatu pomagają w uzupełnianiu płynów i składników mineralnych. Doskonale sprawdzi się podczas zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej do których może dojść na skutek zatrucia pokarmowego, choroby lokomocyjnej czy wymiotów ciężarnych.

Kiedy brać Floractin elektrolity?

Z Floractin elektrolity należy korzystać w czasie intensywnych i/lub długotrwałych wymiotów połączonych z biegunką. Preparat jest również polecany jako uzupełnienie płynów i składników mineralnych w przypadku zaburzeń wodno-elektrolitowych. Mogą wystąpić na skutek np. wysokich temperatur czy gorączki, także w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Proszek należy spożywać po rozpuszczeniu w wodzie – w fazie nawadniania odpowiednią dla wieku ilość trzeba spożyć w ciągu 3-4 godzin. W przypadku podtrzymania nawodnienia preparat zaleca się spożywać po każdych wymiotach lub luźnym stolcu.

Jak długo można stosować Floractin elektrolity?

Floractin elektrolity jest preparatem w pełni bezpiecznym, dlatego, gdy zajdzie potrzeba, można go spożywać przez dłuższy okres lub powtarzać cyklicznie jego spożywanie. Elektrolity przyjmuje się doraźnie – w czasie biegunki, wymiotów, intensywnego wysiłku czy gorączki, aby zapobiec negatywnym skutkom odwodnienia. Również w przypadku już występujących zaburzeń wodno-elektrolitowych warto przyjmować preparat aż do czasu ustąpienia dolegliwości.


Skład

glukoza, chlorek sodu, cytrynian potasu, aromat pomarańczowy, cytrynian sodu.
100ml (po przygotowaniu zgodnie z instrukcją) zawiera:
- wartość energetyczna 30kJ/7kcal,
- tłuszcz 0,00g, węglowodany 1,73g (w tym: glukoza 1,73g), błonnik 0,00g, białko 0,00g, sód 0,14g, chlorki 0,20g, potas 0,08g, cytryniany 0,19g.
100g produktu zawiera:
- wartość energetyczna 1067kJ/251kcal,
- tłuszcz 0,00g, węglowodany 69,36g (w tym glukoza 69,36g), błonnik 0,00g, białko 0,00g, sód 5,52g, chlorki 8,00g, potas 3,20g, cytryniany 7,60g.

Jak stosować

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Dzienne spożycie

faza nawadniania:
- dzieci o wadze do 8kg (wiek do 6. miesięcy): 2 saszetki rozpuszczone w 400ml wody podawać w ciągu 3-4 godzin;
- dzieci o wadze 8-12kg (wiek od 6. miesiaca do 1 roku): 3 saszetki rozpuszczone w 600ml wody podawać w ciągu 3-4 godzin;
- dzieci o wadze 12-15kg (wiek od 1. do 2. lat): 4 saszetki rozpuszczone w 800ml wody podawać w ciągu 3-4 godzin;
- dzieci o wadze powyżej 15kg (wiek powyżej 2. lat): 6 saszetek rozpuszczonych w 1200ml wody podawać w ciągu 3-4 godzin;
- osoby dorosłe: 3-8 saszetek rozpuszczonych w 600-1600ml wody podawać w ciągu 3-4 godzin;
Faza podtrzymująca nawadnianie (powyżej 4 godzin):
- dzieci o wadze do 8kg (wiek do 6. miesięcy) i 8-12kg (wiek od 6. miesiaca do 1 roku): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200ml wody) podawać 100ml po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu,
- dzieci o wadze 12-15kg (wiek od 1. do 2. lat), dzieci o wadze powyżej 15kg (wiek powyżej 2. lat) i osoby dorosłe: 1 saszetkę rozpuszczoną w 200ml wody) podawać po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu.
Zawartość saszetki rozpuścić w 200ml ciepłej, przegotowanej wody. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Podawać małymi porcjami. W przypadku postępowania profilaktycznego, tj. zanim dojdzie do odwodnienia, preparat należy stosować wg zaleceń w fazie podtrzymującej nawadnianie (szczegółowe informacje podane są na opakowaniu).

Przeznaczenie

do postępowania dietetycznego dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych w celu: obniżenia ryzyka wystąpienia odwodnienia w przypadku biegunki lub wymiotów. Uzupełnienie płynów i składników mineralnych w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Preparatu nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit lub wstrząsu hemodynamicznego ani u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.

Waga

20 saszetek

Dystrybutor

Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.
Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa

Producent

Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.
Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.