Fluimucil Muko Junior, 100 mg, granulat, 20 saszetek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

10,56

Klienci kupili również

O produkcie: Fluimucil Muko Junior, 100 mg, granulat, 20 saszetek

100008174

Opis

Lek Fluimucil Muko Junior stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych.

Działanie

Lek Fluimucil Muko Junior, upłynnia śluz i wydzielinę śluzowo-ropną, poprzez rozrywanie wiązań dwusiarczkowych w polipeptydach śluzu w drogach oddechowych.

Wskazania

Preparat jest wskazany do krótkotrwałego stosowania jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u chorych z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stan astmatyczny. Fenyloketonuria. Dzieci w wieku poniżej 2 lat - gdyż substancja czynna: acetylocysteina może wywołać niedrożność dróg oddechowych u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Fluimucil Muko Junior należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieciPrzyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Nie należy stosować leku Fluimucil Muko Junior jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, gdyż może dojść do zalegania wydzieliny w wyniku zmniejszenia odruchu kaszlowego.
Węgiel aktywny może osłabiać działanie leku Fluimucil Muko Junior.
Jeśli konieczne jest jednoczesne przyjmowanie innych leków, w tym antybiotyków, zaleca się zachowanie 2-godzinnego odstępu między podaniem tych leków a podaniem leku Fluimucil Muko Junior.
Przyjmowanie leku Fluimucil Muko Junior z nitrogliceryną (lek stosowany w chorobie niedokrwiennej serca) powoduje znaczne niedociśnienie tętnicze krwi. Możliwe jest wystąpienie bólu głowy. Jeśli pacjent przyjmuje nitroglicerynę, powinien zasięgnąć porady lekarza przed zażyciem leku Fluimucil Muko Junior.
Fluimucil Muko Junior może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych (oznaczenie salicylanów metodą kolorymetryczną i oznaczenie ketonów w moczu).
Zaleca się nie mieszać innych leków z roztworem Fluimucil Muko Junior.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.W okresie ciąży i karmienia piersią lek Fluimucil Muko Junior może być podawany tylko w przypadkach bezwzględnie koniecznych i pod ścisłą kontrolą lekarza.Brak danych dotyczących przenikania leku Fluimucil Muko Junior do mleka kobiecego.

Dawkowanie

Dzieci:- w wieku od 3 do 6 lat:1 saszetka produktu Fluimucil Muko Junior (1 x 100 mg) 2 do 3 razy na dobę.- w wieku od 7 do 14 lat:2 saszetki produktu Fluimucil Muko Junior (2 x 100 mg) 2 razy na dobę lub 1 saszetka produktu Fluimucil Muko Junior (1 x 100 mg) 4 razy na dobę.Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat:2 saszetki produktu Fluimucil Muko Junior (2 x 100 mg) 2 do 3 razy na dobę.Leczenie stanów ostrych nie powinno trwać dłużej niż 5 dni. W stanach przewlekłych leczenie może być kontynuowane przez okres 3 do 6 miesięcy, po konsultacji z lekarzem.Sposób podawania. Rozpuścić zawartość saszetki w połowie szklanki letniej wody, w razie konieczności wymieszać łyżką. Uzyskuje się w ten sposób roztwór gotowy do użycia. Produkt należy podać bezpośrednio po przygotowaniu roztworu.W trakcie leczenia należy przyjmować zwiększoną ilość płynów.Uwaga:Ostatnia dawka produktu Fluimucil Muko Junior powinna być podana najpóźniej 4 godziny przed snem.

Skutki uboczne

Doustne podawanie leku może czasem wywołać nudności i wymioty, oraz rzadziej reakcje alergiczne takie jak: pokrzywka i skurcz oskrzeli, szczególnie u pacjentów chorych na astmę oskrzelową.

Skład

Substancją czynną leku jest acetylocysteina. Jedna saszetka (1 g) rozrworu zawiera 100 mg acetylocysteiny.Ponadto lek zawiera aspartam, beta-karoten, aromat pomarańczowy, sorbitol.

Producent

ZAMBON S.p.A. Via Della Chimica, 9, 36100 Vincenza, Włochy

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.