Flurbifex, 8,75 mg, 16 pastylek twardych

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

52,36

O produkcie: Flurbifex, 8,75 mg, 16 pastylek twardych

100018293

Opis

Przeciwbólowe i przeciwzapalne pastylki do ssania.

Działanie

Lek Flurbifex zawiera flurbiprofen. Flurbiprofen należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Wskazania

Lek Flurbifex jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk gardła i trudności w przełykaniu u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Flurbifex:
- jeśli pacjent ma uczulenie na flurbiprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeśli pacjent choruje na astmę, pojawiają się u niego niespodziewane odgłosy podczas oddychania lub trudności w oddychaniu, katar, obrzęk twarzy lub wysypka skórna, jak w przypadku świądu (pokrzywki) po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ.
- jeśli u pacjenta występuje lub występował wrzód (dwa lub więcej epizodów wrzodów żołądka lub dwunastnicy) w żołądku lub jelitach.
- jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego lub choroby krwi związane z wcześniejszym leczeniem przy użyciu NLPZ.
- jeśli pacjentka jest w trzech ostatnich miesiącach ciąży.
- jeśli u pacjenta występuje lub występowała ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Flurbifex należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiła astma lub alergie, jeśli pacjent ma zapalenie migdałków (obrzęk migdałków) lub uważa, że może mieć bakteryjne zakażenie gardła (ponieważ może być konieczne zastosowanie leczenia antybiotykami), jeśli u pacjenta występują zaburzenia sercowo-naczyniowe, czynności wątroby lub nerek, jeśli u pacjenta wystąpił udar, jeśli u pacjenta stwierdzono w wywiadzie choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna), jeśli pacjent ma wysokie ciśnienie krwi, jeśli pacjent choruje na przewlekłą chorobę autoimmunologiczną (w tym toczeń rumieniowaty układowy lub mieszana choroba tkanki łącznej), jeśli pacjent jest w podeszłym wieku, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań ubocznych wymienionych w ulotce, jeśli pacjentka jest w sześciu pierwszych miesiącach ciąży lub karmi piersią.

Stosowanie leku u dzieci

Nie podawać tych pastylek dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty. W szczególności należy powiadomić lekarza o przyjmowaniu następujących leków:
- kwas acetylosalicylowy w małych dawkach (do 75 mg na dobę)
- leki obniżające ciśnienie lub stosowane w niewydolności serca (przeciwnadciśnieniowe, glikozydy nasercowe)
- leki moczopędne (diuretyki, włączając środki oszczędzające potas)
- leki rozrzedzające krew (przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe)
- leki stosowane w leczeniu dny moczanowej (probenecyd, sulfinpirazon)
- inne NLPZ lub kortykosteroidy (np. celekoksyb, ibuprofen, diklofenak sodowy, prednizolon)
- mifepriston (lek stosowany w celu rozwiązania ciąży)
- antybiotyki chinolonowe (np. ciprofloksacyna)
- cyklosporyna lub takrolimus (leki hamujące układ immunologiczny)
- fenytoina (lek stosowany w leczeniu padaczki)
- metotreksat (lek stosowany w leczeniu chorób autoimmunologicznych lub raka)
- lit lub leki z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (ang. selective serotonin reuptake inhibitors – SSRI) (leki stosowane w leczeniu depresji)
- doustne leki przeciwcukrzycowe (stosowane w leczeniu cukrzycy)
- zydowudyna (lek stosowany w leczeniu zakażenia HIV)

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Flurbiprofen należy do grupy leków, które mogą upośledzać płodność u kobiet. Działanie to jest odwracalne po zaprzestaniu stosowania leku. Nie wydaje się, aby sporadyczne stosowanie pastylek wpływało na szanse zajścia w ciążę, jednakże, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania leku.

Nie należy stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszych sześciu miesiącach ciąży lub jeśli karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 pastylka co 3-6 godzin, w razie potrzeby.
Nie należy stosować więcej niż 5 pastylek na dobę.
Należy przyjąć 1 pastylkę i powoli rozpuścić ją w jamie ustnej.
Podczas rozpuszczania należy zawsze przemieszczać pastylkę w jamie ustnej.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 osoby na 10): zawroty głowy, bóle głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenia w jamie ustnej lub ból w jamie ustnej, ból gardła, dyskomfort w jamie ustnej (np. uczucie pieczenia lub ciepła w ustach, mrowienie, kłucia, itd.), nudności i biegunka, uczucie mrowienia i swędzenia skóry.

Niezbyt często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 osoby na 100): senność, ospałość lub trudności w zasypianiu, pogorszenie astmy, świszczącego oddechu, oddychania, tworzenie pęcherzy w jamie ustnej i gardle, drętwienie gardła, suchość w ustach, uczucie pieczenia w jamie ustnej, zmiana smaku, wzdęcia, ból żołądka, wiatry, zaparcia, niestrawność, wymioty, zmniejszone czucie w gardle, gorączka, ból, wysypka skórna, świąd skóry.

Rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 osoby na 1000): reakcja anafilaktyczna.
Częstość nieznana (częstości nie można określić na podstawie dostępnych danych) niedokrwistość, trombocytopenia (niska liczba płytek we krwi mogąca powodować nadmierne zasinienie i krwawienie), obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność lub atak serca, ciężkie postaci reakcji skórnych takie jak zmiany pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella oraz toksyczna nekroliza naskórka, zapalenie wątroby.

Skład

Składniki:
Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Jedna pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.
Pozostałe składniki to: Sacharoza, Glukoza ciekła, Makrogol 300, Olejek eteryczny miętowy, Lewomentol.

Producent

STADA ARZNEIMITTEL AG

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.