Fortiven Activ Gel, żel, 2400 j.m/g, 30 g

Wielkość opakowania - gramy

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

30,79

O produkcie: Fortiven Activ Gel, żel, 2400 j.m/g, 30 g

100007820

Opis

Lek FORTIVEN ACTIV GEL zawiera heparynę, która działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania

Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.Lek FORTIVEN ACTIV GEL wskazany jest w miejscowym leczeniu wspomagającym:

chorób żył powierzchownych:

- zakrzepowego zapalenia żył,

- żylaków kończyn dolnych,

obrzęków, stłuczeń, krwiaków podskórnych.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku FORTIVEN ACTIV GEL:- jeśli pacjent ma uczulenie na heparynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,- na otwarte, krwawiące i sączące się rany, błony śluzowe i okolice oczu, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażoną skórę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek FORTIVEN ACTIV GEL zawiera glikol propylenowy. Lek może powodować podrażnienie skóry.Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby – 6 miesięcy.Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.Heparyna stosowana miejscowo w postaci żelu tylko nieznacznie wchłania się do krwiobiegu. Ze względu na małe stężenie heparyny w osoczu interakcje z innymi lekami są nieznaczne. Jedynie u pacjentów ze skazą krwotoczną oraz u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, długotrwałe stosowanie leku na dużych powierzchniach może nasilać działanie przeciwzakrzepowe, zwiększając ryzyko wystąpienia krwotoku. W takim przypadku wskazane jest kontrolowanie wskaźników krzepnięcia krwi.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Heparyna nie przenika przez łożysko i do mleka kobiet karmiących piersią, jednak w okresie ciąży i karmienia piersią lek należy stosować ostrożnie oraz w przypadkach zdecydowanej konieczności.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.Czas leczenia: W zależności od przemijania objawów chorobowych okres leczenia wynosi do 14 dni.Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: równomiernie rozprowadzić cienką warstwę żelu na zmienionym chorobowo miejscu. Stosować 1 do 3 razy na dobę.Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Podczas długotrwałego stosowania leku mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne: zaczerwienienie, świąd, wysypka, pieczenie, rumień, stany zapalne skóry.

Skład

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. Jeden gram żelu zawiera 2400 j.m. heparyny sodowej. Substancje pomocnicze: karbomer 5984 EP, sodu wodorotlenek 30%, disodu edetynian, glikol propylenowy, polisorbat 20, kompozycja zapachowa Alodora Vera, woda oczyszczona.

Producent

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.