Garda Med, 60 pastylek do ssania, smak czarnej porzeczki

Wyrób medyczny, w postaci pastylek do ssania, smak czarna porzeczka.

Dostępny
20,04

O produkcie: Garda Med, 60 pastylek do ssania, smak czarnej porzeczki

100019311

Opis

Garda Med zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego zwanego także płucnicą islandzką. Zawarty w pastylkach ekstrakt z porostu islandzkiego po rozpuszczeniu w jamie ustnej wiąże się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej tworząc na powierzchni jamy ustnej i gardła powłokę ochronną, która stanowi barierę o właściwościach nawilżających i osłaniających.

Właściwości

Pastylki do ssania Garda Med to wyrób medyczny stosowany przy bólu gardła. Zawiera składniki, które pomagają złagodzić takie dolegliwości jak chrypka, pieczenie i kaszel. Może być stosowany również przez osoby borykające się z alergią czy przeziębieniem.

  • Ekstrakt wodny z porostu islandzkiego (płucnica islandzka) – wiąże się z naturalną wydzieliną pochodzącą z błony śluzowej, co pomaga utworzyć ochronny film na powierzchni gardła i jamy ustnej. Porost islandzki jest stosowany w celu zabezpieczenia tkanek przed nadmierną utratą wody i czynnikami chorobotwórczymi.
  • Olej kokosowy – wspiera walkę ze stanami zapalnymi. Może pomóc nawilżyć błony śluzowe gardła.
  • Wosk pszczeli – pomaga poradzić sobie ze stanami zapalnymi błon śluzowych gardła, jamy ustnej i nosa. Wspiera walkę z bakteriami i dolegliwościami bólowymi.

Produkt Garda Med ma smak czarnej porzeczki. Nie zawiera cukru, jednak w jego składzie znaleźć można substancję słodzącą – maltitol. Preparat może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat. Produkt zawiera barwnik – antocyjany. Wyrób medyczny służy do ssania. Nie należy go połykać. Należy pozwolić, by substancje zawarte w pastylkach Garda Med rozpuściły się w jamie ustnej.

Jak często stosować Garda Med?

Produkt Garda Med można stosować kilka razy w ciągu doby.

Kiedy stosować Garda Med?

Pastylki do ssania Garda Med może być stosowany u osób, które borykają się z podrażnieniami śluzówki na skutek infekcji i zatkania nosa oraz w czasie intensywniejszej eksploatacji strun głosowych.

Czy stosowanie Garda Med w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości stosowania preparatu Garda Med przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Garda Med?

Preparat nie może być stosowany przez osoby, które borykają się z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu. Przeciwwskazaniem jest też fenyloketonuria.


Skład

Skład: Maltitol, guma arabska, sorbitol, ekstrakt wodny z porostu islandzkiego , kwas cytrynowy, aromat z czarnej porzeczki, wosk carnauba, olej kokosowy, wosk pszczeli, acesulfam K, barwnik –antocyjany.

Jak stosować

Ssać powoli do 2 pastylek kilka razy na dobę. Można stosować u dzieci powyżej 4 roku życia i dorosłych. Pastylek nie należy połykać, ale pozwolić, aby powoli rozpuściły się w jamie ustnej

Przeznaczenie

Pastylki do ssania zawiera naturalny ekstrakt z porostu islandzkiego, który łagodzi kaszel i chrypkę.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować u chorych na fenyloketonurię.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu. Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania. Chronić przed światłem i wilgocią.


Dystrybutor

SALVUM LAB K.KOWALECZKO, A.LEWANDOWSKI,S. ZAWADZKI SP. K.

Producent

SALVUM LAB SP. Z O.O. SP.K.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.