Gardimax, syrop, 100 ml

Wyrób medyczny w formie syropu z korzeniem prawoślazu lekarskiego.

Dostępny
18,59

Klienci kupili również

O produkcie: Gardimax, syrop, 100 ml

100015929

Opis

Gardimax syrop to syrop z korzenia prawoślazu z miodem,który łagodzi kaszel i zmniejsza podrażnienia gardła. Do stosowania u dzieci od 1 roku życia.

Właściwości

Gardimax syrop to preparat dla osób, które borykają się z kaszlem i podrażnieniami w obrębie jamy ustnej i gardła. Zawiera takie składniki jak:

  • Macerat z korzenia prawoślazu lekarskiego (Althaeae radix) – pomaga powlec błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Prawoślaz lekarski wpływa na zminimalizowanie uczucia suchości w jamie ustnej.
  • Miód – pomaga zmniejszyć obrzęk błon śluzowych. Wpływa na rozrzedzenie wydzieliny. Odpowiada za przyspieszenie regeneracji organizmu.
  • Ekstrakt z propolisu – wspiera walkę z bakteriami, wirusami i stanami zapalnymi. Pomaga poradzić sobie z uczuciem dyskomfortu w obrębie gardła. Jest stosowany w celu złagodzenia obrzęku, zaczerwienienia w jamie ustnej i podrażnień.

Ekstrakt z propolisu zastosowany w produkcie Gardimax syrop jest standaryzowany pod kątem zawartości polifenoli oraz flawonoidów w formie galanginy.

Preparat nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Pacjenci z cukrzycą powinni zachować szczególną ostrożność podczas przyjmowania syropu ze względu na zawartość maceratu z korzenia prawoślazu lekarskiego oraz fruktozę i glukozę z miodu.

Przed użyciem preparatu należy wstrząsnąć butelką. Odmierzanie produktu wymaga zastosowania łyżki lub miarki dozującej. Wielkość porcji różni się w zależności od wieku pacjenta. Wrób służy wyłącznie do stosowania doustnego.

Kiedy stosować Gardimax syrop?

Preparat Gardimax syrop można stosować po posiłkach, kilka razy dziennie. Producent wskazuje też możliwość przyjmowania wyrobu medycznego częściej, w razie potrzeby, oraz dodatkowo przed snem.

Jak długo można stosować Gardimax syrop?

Producent nie udostępnia informacji na temat maksymalnego czasu stosowania preparatu Gardimax syrop. Po otwarciu butelki wyrób medyczny powinien zostać zużyty w ciągu 30 dni. Po tym czasie nie zaleca się korzystać z preparatu.

Czy stosowanie Gardimax syrop w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią powinny skonsultować chęć stosowania preparatu z lekarzem.


Skład

Składniki: macerat korzenia prawoślazu(Althaeae radix),miód, ekstrakt z propolisu.Całkowita zawartość polifenoli min. 15 mg/ml, flawonoidy w formie galanginy min. 1

Jak stosować

Doustnie, po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

dzieci od 1 do 3 roku życia –2,5 ml syropu 3 razy dziennie,
dzieci od 5 do 12 roku życia –5 ml syropu 3 razy dziennie
dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli –5 ml syropu 3-5 razy dziennie
w razie potrzeby dodatkowo 5 ml przed snem

Ostrzeżenia

Przed użyciem wstrząsnąć. Odmierzać łyżką lub miarką dozującą, dołączoną do opakowania.Zużyć 30 dni po pierwszym otwarciu butelki

Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu,w temperaturze pomiędzy 10 °Ca 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Masa/objętość netto: 100 ml

Dystrybutor

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.,
ul. Bankowa 4,
44-100 Gliwice

Producent

nd

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.