Gaviscon, (250 mg + 133,5 mg + 80 mg), 16 tabletek do rozgryzania i żucia, smak mięty

Dostępny
13,05
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100002265

Lek Gaviscon o smaku mięty TAB należy do grupy leków nazywanych "środkami hamującymi refluks żołądkowo-przełykowy".

Działanie

Lek tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Warstwa ta zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej. Zgaga może pojawiać się po posiłkach (głównie tłustych lub ostrych) lub podczas ciąży, lub u pacjentów z objawami zapalenia ściany przełyku (np trudnościami i / lub utrudnionym przełykaniem, bólem w jamie ustnej, wymiotami)

Wskazania

Gaviscon o smaku mięty TAB jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.
Fenyloketonuria.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ten lek można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Stosowanie leku u dzieci

Stosować u dzieci powyżej 12 roku życia.

Ciąża

Ten lek można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie. Dokładnie przeżuć tabletkę przed połknięciem.
Dorośli w tym osoby w podeszłym wieku oraz dzieci w wieku 12 lat i powyżej: w przypadku wystąpienia objawów 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do czterech razy na dobę).
Dzieci w wieku poniżej 12 lat: Podawać tylko po konsultacji z lekarzem.
Jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach leczenia, należ skonsultować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy, takie jak wysypka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Skład

1 tabletka zawiera:
substancjami czynnymi leku są 250 mg alginianu sodu, 133,5 mg wodorowęglanu sodu oraz 80 mg węglanu wapnia.
Inne składniki: makrogol 20000, kopowidon, aspartam, aromat mięty pieprzowej, magnezu stearynian oraz acesulfam potasowy.
Zawiera źródło fenyloalaniny.

Producent

Reckitt Benckiser(Poland) S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.