Glucosum, proszek doustny, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 50 g

Dostępny
3,84
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100002322

Glucosum, proszek doustny, proszek do sporządzania roztworu doustnego. 

Działanie

Glukoza jest cukrem niezbędnym dla człowieka i źródłem energii. Po podaniu doustnym glukoza łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w tkankach i częściowo odkłada się w wątrobie, w postaci glikogenu. Działa również moczopędnie.

Wskazania

Stany hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą (np. po przedawkowaniu insuliny); poza tym wg wskazań lekarskich (np. w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy. W cukrzycy stosowanie glukozy może obywać się wyłącznie według zaleceń lekarza. Przyjęcie jednorazowo dużej ilości glukozy może spowodować nudności i wymioty.

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Ciąża

Przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Doustnie, doraźnie, w stanach hipoglikemii, można przyjąć łyżeczkę do kilku łyżeczek glukozy (5g-20g). Doustny test tolerancji glukozy wykonać według zaleceń lekarza.

Skutki uboczne

Przy właściwym stosowaniu nie są znane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy niezwłocznie powiadomić lekarza.

Skład

D-Glukoza.

Producent

PPH MICROFARM
Kacperski i wspólnicy Spółka jawna
os. H. Sienkiewicza 33 32-080 Zabierzów

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.