Glukoza, torebka, 100 g

Dostępny
6,61
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100018172

Glukoza (Glucosum anhydricum FP). Proszek doustny, proszek do sporządzania roztworu doustnego.

Działanie

Glukoza jest cukrem niezbędnym dla człowieka i źródłem energii. Po podaniu
doustnym glukoza łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w tkankach i częściowo odkłada się w wątrobie, w postaci glikogenu. Działa również moczopędnie.

Wskazania

Stany hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą (np. po przedawkowaniu insuliny); poza tym wg wskazań lekarskich (np. w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy).

Przeciwwskazania

Zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy. W cukrzycy stosowanie glukozy może obywać się wyłącznie według zaleceń lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przyjęcie jednorazowo dużej ilości glukozy może spowodować nudności i
wymioty.

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dawkowanie

Doustnie, doraźnie, w stanach hipoglikemii, można przyjąć łyżeczkę do kilku łyżeczek glukozy (5g-20g). Doustny test tolerancji glukozy wykonać według zaleceń lekarza.

Skutki uboczne

Przy właściwym stosowaniu nie są znane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy niezwłocznie powiadomić lekarza.

Producent

PRZEDSIĘB.PRODUKC.-HANDL."MICROFARM" M.KACPERSKA,J.KACPERSKI

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.