Hedrin Raz, żel w sprayu, 60 ml

Wyrób medyczny w postaci żelu w sprayu, zwalcza wszy głowowe i jaja.

Dostępny
35,84

O produkcie: Hedrin Raz, żel w sprayu, 60 ml

100002432

Opis

Płynny żel w sprayu do zwalczania wszy głowowych i ich jaj.

Właściwości

Wszawica w szkole to problem, którego nie należy bagatelizować. W przypadku stwierdzenia wszy u dzieci możesz zastosować Hedrin Raz żel w sprayu. Jest to wysoce skuteczny* preparat zwalczający wszy i ich jaja, którego zastosowanie nie wymaga powtarzania kuracji. Działa poprzez fizyczne uduszenie owadów. Formuła produktu opiera się zna zawartości 4% Dimetikonu i Penetrolu.

Substancje te otaczają szczelną warstwą wszy i ich jaja, powodując zaburzenie gospodarki wodno-gazowej pasożytów, co prowadzi do ich obumarcia. Opakowanie preparatu zostało wyposażone w wygodny atomizer, który ułatwia aplikację. Żel można stosować tak często, jak to konieczne, bez ryzyka wystąpienia oporności wszy na składniki produktu.

Jak stosować Hedrin Raz?

Przykryj ramiona ręcznikiem. Zaaplikuj Hedrin Raz żel w sprayu na suche włosy i pozostaw na głowie przez co najmniej 15 minut. Następnie szampon nałóż na suche włosy, wmasuj i spłucz wodą.

Kiedy stosować Hedrin Raz?

Preparat Hedrin Raz żel w sprayu jest przeznaczony do zwalczania wszy u dzieci powyżej 6. miesiąca życia, osób dorosłych oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Hedrin Raz?

Podczas stosowania preparatu może pojawić się łuszczenie skóry, swędzenie lub podrażnienie wokół oczu. Bardzo rzadko występuje miejscowe i chwilowe wypadanie włosów. W razie pojawienia się wysypki skórnej lub innych objawów przerwij stosowanie, umyj skórę woda z mydłem i skonsultuj się z lekarzem.

*https://wszawica-hedrin.pl/wp-content/uploads/2018/03/raz.pdf


Skład

Dimethicone, 1,6,10-Dodeca Trien-3-ol, 3,7,11-trimethyl, PEG/PPG Dimethicone copolymer, Silica Silylate.

Jak stosować

Przykryć ramiona ręcznikiem.

- Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć butelkę.

- Trzymając spray w odległości około 10 cm od włosów, nanieść równomiernie dostateczną ilość żelu na suche włosy tak, aby włosy i skóra głowy były całkowicie pokryte i nawilżone.

- Wetrzeć żel we włosy palcami lub zwykłym grzebieniem, rozprowadzając dokładnie i równomiernie od cebulek po końce włosów.

- Pozostawić na głowie na co najmniej 15 minut (lub dłużej jeżeli tak będzie wygodniej).

- Nałożyć szampon bezpośrednio na całą powierzchnię suchych włosów, dokładnie umyć i spłukać wodą. Powtórzyć całą czynność, a następnie nałożyć odżywkę, spłukać i wysuszyć. Hedrin Raz Żel w Sprayu zawiera składniki przeciwpienne, dlatego szampon nie będzie pienić się w sposób widoczny. Jeśli będzie to  konieczne, powtórzyć procedurę mycia, pamiętając o nakładaniu szamponu na suche włosy.    


Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku stwierdzonej alergii na którykolwiek ze składników Hedrin Raz Żel w Sprayu. W przypadku pojawienia się wysypki skórnej lub innych objawów alergii przerwać stosowanie. Przemyć skórę wodą z mydłem, a następnie zasięgnąć porady lekarza.
Unikać kontaktu preparatu z oczami. Jeśli żel przypadkowo dostanie się do oczu, należy przemyć je obficie wodą. Jeśli podrażnienie będzie się utrzymywać, należy zasięgnąć porady lekarza.
W razie przypadkowego połknięcia należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Należy zabrać ze sobą i pokazać opakowanie połkniętego preparatu.
Nie stosować na uszkodzoną skórę.
Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne

Podczas stosowania Hedrin Raz Żel w Sprayu może wystąpić łuszczenie skóry głowy, swędzenie oraz nieznaczne podrażnienie w okolicach oczu. W przypadku pojawienia się wysypki skórnej lub innych objawów alergii, przerwać stosowanie produktu. Przemyć skórę wodą z mydłem, a następnie zasięgnąć porady lekarza.

Waga

60 ml

Dystrybutor

STADA

Producent

Thornton & Ross Ltd.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.