Hedrin, roztwór przeciw wszawicy, 100 ml

Roztwór z dimetikonem, eliminuje wszy głowowe, gnidy oraz ich jaja.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

22,90

O produkcie: Hedrin, roztwór przeciw wszawicy, 100 ml

100002431

Opis

Hedrin Roztwór 1h - nowy sposób zwalczania wszy głowowych i ich jaj.
* Działa w 1 godzinę
* Przyjazny dla skóry
* Bezwonny
* Łatwy w aplikacji
* Nie zawiera organo-fosforanów

Właściwości

Wszawica w szkole, przedszkolu czy w żłobku to dość poważny problem, który wielu rodzicom spędza sen z powiek. Aby długotrwale pozbyć się wszy, można zastosować Hedrin roztwór. Jest to bezwonny i bezbarwny płyn służący do zwalczania wszy głowowych i ich jaj. Produkt nie wymaga wyczesywania. Formuła preparatu bazuje na zawartości 4% Dimetikonu i Cyklometikonu. Dimetikon nie jest trucizną chemiczną. Działa poprzez proces fizyczny, polegający na pokryciu i uduszeniu wszy. Cyklometikon to składnik nośnikowy, który wyparowuje po aplikacji, pozostawiając dimetikon zwalczający insekty.

Jak działa Hedrin?

Substancje zwarte w produkcie Hedrin otaczają szczelną warstwą wszy i ich jaja, zaburzając gospodarkę wodno-gazową insektów i powodując ich obumarcie.

Jak często stosować Hedrin?

Po 7 dniach od pierwszej aplikacji należy ponownie zastosować roztwór Hedrin. Pozwoli to usunąć jakiekolwiek wszy, które mogły wylęgnąć się w tym czasie. Pamiętaj, że jeśli u jednego z członków rodziny rozwinęła się wszawica głowy, konieczne staje się zastosowanie preparatu u wszystkich domowników mających wszy w jednym momencie.

Kiedy stosować Hedrin?

Możesz stosować roztwór Hedrin do zwalczania wszy u dzieci i osób dorosłych. Preparat jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Hedrin?

Podczas używania roztworu mogą się pojawić lekkie podrażnienie lub łuszczenie skóry głowy. Niekiedy zdarza się również podrażnienie i swędzenie wokół oczu. Bardzo rzadko występuje miejscowe i chwilowe wypadanie włosów. W razie pojawienia się reakcji alergicznej przerwij stosowanie, zmyj produkt wodą z mydłem i skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hedrin?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu lub masz uszkodzoną skórę. Przed użyciem roztworu u dzieci poniżej 6. miesiąca życia skonsultuj się z lekarzem. Podczas stosowania preparatu nie zbliżaj włosów do otwartego ognia czy innych źródeł zapłonu.


Skład

Hedrin Roztwór zawiera 4% dimetikon w/w.
Inne składniki: cyklometikon 5.

Jak stosować

Równomiernie nałożyć wystarczającą ilość roztworu na SUCHE włosy upewniając się, że skóra głowy została w całości pokryta preparatem.
Rozprowadzić równomiernie płyn na włosach, od cebulek po końce. Pozostawić preparat na włosach na 1 godzinę. Umyć włosy zwykłym szamponem, spłukać obficie wodą i wysuszyć.
Ważne jest, aby Hedrin Roztwór zastosować ponownie po 7 dniach, w celu usunięcia jakichkolwiek wszy, które mogły się wylęgnąć w tym czasie. Brak drugiej aplikacji może skutkować nawrotem wszawicy.
Stosowanie u dzieci poniżej 6. miesiąca życia - wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Przeznaczenie

Hedrin® Roztwór stosuje się na włosy oraz skórę głowy. Jest przeznaczony jedynie do użytku zewnętrznego.
Dla dorosłych i dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Ostrzeżenia

* Podczas stosowania preparatu Hedrin Roztwór nie należy zbliżać włosów do otwartego ognia lub innych źródeł zapłonu, nie należy palić papierosów. Włosy z naniesionym preparatem mogą się w takiej sytuacji łatwo zapalić.
* Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników j preparatu Hedrin.
* Nie stosować na uszkodzoną skórę.
* Może być stosowany u dzieci powyżej 6 miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne

Jeśli preparat przypadkowo dostanie się do oczu, przemyć je obficie wodą. Jeśli podrażnienie będzie się utrzymywało, skontaktować się z lekarzem.
Przerwać stosowanie Hedrin Roztwór jeśli pojawi się wysypka skórna lub inne objawy nadwrażliwości. Należy wówczas przemyć skórę wodą z mydłem i poradzić się lekarza.

Waga

100 ml

Dystrybutor

STADA

Producent

Thornton & Ross Ireland Ltd.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.