Help4Skin brodawki i kurzajki, aerozol, 50 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

33,74

O produkcie

100014685

Help4Skin brodawki i kurzajki to preparat do usuwania brodawek i kurzajek metodą krioterapii (całkowitego wymrożenia zmiany aż do korzenia) z użyciem systemu Verrukill®. Opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 12 zabiegów.

Właściwości

Krioterapia przeprowadzona metodą VERRUKILL® to bezpieczny, skuteczny i praktyczny sposób usunięcia brodawek i kurzajek w warunkach domowych. Polega na całkowitym wymrożeniu zmian do korzenia, w bardzo krótkim czasie. Po zabiegu przy korzeniu brodawki pojawi się mały, niewidoczny pęcherzyk, który ułatwi jej odpadnięcie. Zamrożona kurzajka stopniowo zanika lub odpada po około 10-14 dniach. W jej miejscu pojawia się nowy, zdrowy naskórek. Zazwyczaj jednorazowy zabieg wystarcza aby pozbyć się problemu. W przypadkach szczególnie opornych brodawek lub kurzajek konieczne będzie powtórzenie zabiegu po upływie dwóch tygodni. Kurzajki są zwykle bardziej oporne na leczenie. Konieczne może być powtórzenie zabiegu 3–4 razy w odstępach dwutygodniowych.

Skład

Składniki: dimetyloeter i płynny propan.

Jak stosować

Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się ze wskazaniami opisanymi w ulotce informacyjnej. Załóż końcówkę piankową na aplikator w górnej części pojemnika. Piankę należy wprowadzić w taki sposób, aby połowa znajdowała się wewnątrz dyszy aplikatora, a połowa na zewnątrz. Przytrzymaj puszkę pionowo i załóż bezpieczną zatyczkę na dozownik. Aby aktywować urządzenie, puszkę należy odwrócić do góry dnem, opierając zatyczkę uruchamiającą na stole. Jedną ręką mocno przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą, a drugą naciskaj ją przez 1 sekundę. Po naciśnięciu dyszy słyszalne będzie syczenie: pianka zostaje nasączona zimnym płynem i urządzenie jest gotowe do usunięcia brodawki lub kurzajki. Jeśli nacisk będzie stosowany zbyt długo, może dojść do nagromadzenia płynu na dnie zatyczki. Jest to zjawisko normalne, a płyn szybko wyparuje. Jedną ręką przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą na stole, a drugą usuń pojemnik. Zwróć uwagę, aby nie odwrócić zatyczki. Trzymając pojemnik w dłoni, delikatnie dotknij końcówką pianki do środkowej części brodawki lub kurzajki. Należy wywierać delikatny, ale stały nacisk, upewniając się, że pianka styka się brodawką lub kurzajką przez cały czas trwania zabiegu. Po zabiegu należy poczekać trzy minuty, a następnie zdjąć aplikator za pomocą papierowej chusteczki. Aby uniknąć zarażenia skóry wirusem, nigdy nie wolno dotykać końcówki pianki gołymi dłońmi. Piankę należy wyrzucić po każdym zabiegu. Po użyciu, należy upewnić się, że pionowa strzałka na zatyczce z oznaczeniem OFF jest wyrównana z trójkątnym wskaźnikiem na plastikowej podstawie dozownika pojemnika, a następnie delikatnie wcisnąć zatyczkę w celu zamknięcia. W przypadku zabiegów w obrębie brodawek i dłoni znajdujących się na wewnętrznych powierzchniach dłoni lub stóp należy delikatnie odsunąć palce. W przypadku wielu brodawek umiejscowionych blisko siebie w danym momencie zabieg należy wykonywać w obrębie jednej brodawki. Zabiegi w obrębie pozostałych brodawek należy wykonywać osobno w odstępach dwutygodniowych. Dla każdej brodawki należy użyć osobnego jednorazowego aplikatora.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Help4Skin przeznaczony jest do usuwania brodawek i kurzajek metodą krioterapii, dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia.

Ostrzeżenia

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami krążenia.
W razie zaburzeń krążenia przed wykonaniem zabiegu należy poradzić się lekarza.
Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.
Nie stosować na podrażnionej lub zakażonej skórze.
W razie wątpliwości dotyczących leczonej części ciała przed wykonaniem zabiegu należy poradzić się lekarza.
Nigdy nie stosować produktu na skórze z ciemnymi przebarwieniami, znamionami barwnikowymi, znamionami wrodzonymi lub nietypowymi, owłosionymi naroślami podobnymi do brodawek lub kurzajek.
Nie stosować wyrobu w szczególnie wrażliwych obszarach skóry (twarz, podbródek, pacha, sutek, odbyt, narządy rozrodcze, usta, nos, wargi, uszy i okolice oczu).
Nie stosować w skojarzeniu z innymi preparatami przeznaczonymi do usuwania brodawek.

Możliwe skutki uboczne

W przypadku zabiegów wymrażania może dojść do przemijającego odbarwienia skóry, która stopniowo wróci do normy.
Nieprawidłowe użytkowanie produktu może doprowadzić do zbyt głębokiego zamrożenia, prowadzącego do powstania blizn i uszkodzenia znajdujących się poniżej nerwów. Nadmierne zamrożenie może doprowadzić do uszkodzenia tkanki wokół brodawki.
Nie przytrzymywać aplikatora na brodawce zwykłej dłużej niż przez 20 sekund. W przypadku kurzajek (z wyjątkiem występujących na palcach i sklepieniu stopy) nie przytrzymywać aplikatora na skórze dłużej niż przez 40 sekund.

Waga

Pojemność netto: 50 ml

Producent

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
83-200 Starogard Gdański
ul. Pelplińska 19

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.