Help4Skin brodawki i kurzajki, aerozol, 50 ml

Preparat do usuwania brodawek i kurzajek - 12 zabiegów krioterapii.

Dostępny
47,47

O produkcie: Help4Skin brodawki i kurzajki, aerozol, 50 ml

100014685

Opis

Nazwa Help4Skin
Postać Aerozol
Wielkość opakowania 50 ml
Działanie/właściwości
 • Wymraża kurzajki.

Help4Skin brodawki i kurzajki to preparat do usuwania brodawek i kurzajek metodą krioterapii. W skład zestawu zawiera: 

 • gotowy do użytku pojemnik zawierający mieszaninę dimetyloeteru oraz płynnego propanu, które są łatwopalne, ale nie mają szkodliwego wpływu na środowisko.
 • Bezpieczna zatyczka zabezpieczająca i aktywująca system dozujący.
 • 12 jednorazowych aplikatorów piankowych przeznaczonych do użycia podczas 12 zabiegów.

Właściwości

Jak działa Help4Skin brodawki i kurzajki?

Krioterapia opatentowaną metodą VERRUKILL to innowacyjny, bezpieczny i praktyczny sposób usuwania brodawek i kurzajek w domowym zaciszu.

Metoda polega na całkowitym wymrożeniu zmian skórnych w bardzo krótkim czasie, co uruchamia naturalny proces ich eliminacji. Po zastosowaniu zamrożenia, brodawka stopniowo zanika lub odchodzi po około 10 dniach, odsłaniając zdrową skórę. Zazwyczaj jednorazowy zabieg jest wystarczający, chociaż w niektórych przypadkach opornych brodawek lub kurzajek konieczne może być powtórzenie zabiegu po dwóch tygodniach.

Opatentowana metoda VERRUKILL działa poprzez szybkie wymrażanie, co powoduje zamrożenie obszaru od brodawki aż do jej korzenia w kilka sekund. Obszar skóry w kontakcie z zamrożoną pianką staje się biały, a możliwe jest odczucie niewielkiego pieczenia i bólu, co jest normalnym zjawiskiem. Po zabiegu, przy korzeniu brodawki pojawia się niewidoczny pęcherzyk, który ułatwia jej odłączenie. W większości przypadków, od 10 do 14 dni po zabiegu brodawka odpada, pozostawiając miejsce dla zdrowej skóry.

Dzięki VERRUKILL krioterapii, osiągniesz efektywną i skuteczną metodę usuwania brodawek i kurzajek w domu. To bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się zdrową skórą bez konieczności wizyty u specjalisty.

Kiedy stosować Help4Skin brodawki i kurzajki?

Wyrób medyczny można stosować przy zwykłych brodawkach i kurzajkach, jak i skupiskach brodawek.


Skład

Składniki: dimetyloeter i płynny propan.

Jak stosować

Jak używać Help4Skin brodawki i kurzajki?

Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się ze wskazaniami opisanymi w ulotce informacyjnej i zachować ją na przyszłość.

 1. Załóż końcówkę piankową na specjalnie zaprojektowany aplikator w górnej części pojemnika. Piankę należy wprowadzić w taki sposób, aby połowa znajdowała się wewnątrz dyszy aplikatora, a połowa znajdowała się na zewnątrz, aby ułatwić aplikację w leczonym obszarze.
 2. Przytrzymaj puszkę pionowo i załóż bezpieczną zatyczkę na dozownik.
 3. By aktywować urządzenie, puszkę należy odwrócić do góry dnem. Odwróć urządzenie (tj. pojemnik z założoną zatyczką i pianką) do góry dnem, opierając zatyczkę uruchamiającą na stole. Jedną ręką mocno przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą, a drugą naciskaj ją przez 1 sekundę. Po naciśnięciu dyszy słyszalne będzie syczenie: pianka zostaje nasączona zimnym płynem i urządzenie jest gotowe do usunięcia brodawki lub kurzajki. Jeśli nacisk będzie stosowany zbyt długo, może dojść do nagromadzenia płynu na dnie zatyczki. Jest to zjawisko normalne, a płyn szybko wyparuje. Pozostaw zatyczkę na miejscu do momentu, kiedy płyn wyparuje, lub usuń go.
 4. Jedną ręką przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą na stole, a drugą usuń pojemnik. Zwróć uwagę, aby nie odwrócić zatyczki.
 5. Trzymając pojemnik w dłoni, delikatnie dotknij końcówką pianki do środkowej części brodawki lub kurzajki.WAŻNE: należy wywierać delikatny, ale stały nacisk, upewniając się, że pianka styka się brodawką lub kurzajką przez cały czas trwania zabiegu, jak opisano w ulotce informacyjnej.
 6. Aby przechowywać produkt w bezpieczny i higieniczny sposób, bez ryzyka zamrożenia w razie przypadkowego uruchomienia, należy potwierdzić, że nie ma więcej płynu w zatyczce i nałożyć ją na pojemnik. Należy upewnić się, że pionowa strzałka na zatyczce z oznaczeniem OFF jest wyrównana z trójkątnym wskaźnikiem na plastikowej podstawie dozownika pojemnika, a następnie delikatnie wcisnąć zatyczkę w celu zamknięcia. 

Dzienne spożycie

Kiedy stosować Help4Skin brodawki i kurzajki?

 • Brodawki zwykłe i kurzajki: zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. W razie konieczności zabieg należy powtórzyć po upływie 2 tygodni. Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza. Kurzajki są zwykle bardziej oporne na leczenie. Konieczne może być powtórzenie zabiegu 3–4 razy w odstępach dwutygodniowych. Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza.
 • Skupisko brodawek: zaleca się przeprowadzenie zabiegów osobno w obrębie każdej brodawki w odstępach dwutygodniowych.

Przeznaczenie

Kiedy stosować Help4Skin brodawki i kurzajki?

Wyrób medyczny Help4Skin przeznaczony jest do usuwania brodawek i kurzajek metodą krioterapii, dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia.


Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Możliwe skutki uboczne

W przypadku zabiegów wymrażania może dojść do przemijającego odbarwienia skóry, która stopniowo wróci do normy.
Nieprawidłowe użytkowanie produktu może doprowadzić do zbyt głębokiego zamrożenia, prowadzącego do powstania blizn i uszkodzenia znajdujących się poniżej nerwów. Nadmierne zamrożenie może doprowadzić do uszkodzenia tkanki wokół brodawki.
Nie przytrzymywać aplikatora na brodawce zwykłej dłużej niż przez 20 sekund. W przypadku kurzajek (z wyjątkiem występujących na palcach i sklepieniu stopy) nie przytrzymywać aplikatora na skórze dłużej niż przez 40 sekund.

Waga

Pojemność netto: 50 ml

Dystrybutor

ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Producent

Sixtem Life S.r.l.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.