Hepacol Total, suplement diety, 30 tabletek powlekanych

Suplement diety z choliną, ornityną oraz z wyciągiem z karczocha.

Dostępny
11,51

O produkcie: Hepacol Total, suplement diety, 30 tabletek powlekanych

100002459

Opis

Suplement diety zawierający składniki wspierające pracę wątroby. 


Właściwości

Hepacol Total to suplement diety, który zawiera cholinę, l-asparaginian l-ornityny oraz wyciągi roślinne pozyskane z karczocha i ostropestu plamistego. Skład preparatu wzbogacono o witaminę E, B6, B12, kwas pantotenowy, kwas foliowy, tiaminę, ryboflawinę i niacynę.

  • L-asparaginian l-ornityny uczestniczy w syntezie mocznika i glutaminy. Pomaga aktywować enzymy biorące udział w detoksykacji amoniaku z organizmu i jest substratem do syntezy mocznika.
  • Karczoch wspomaga utrzymanie wątroby w dobrej kondycji. Przyczynia się do zachowania odpowiedniego poziomu soków trawiennych. Wspiera procesy trawienne i zachowanie optymalnego komfortu trawiennego. Ponadto bierze udział w prawidłowym metabolizmie tłuszczów i korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.
  • Ostropest plamisty wspomaga ochronę wątroby i antyoksydację organizmu. Przyczynia się też do naturalnej regeneracji komórek i tkanek wątroby. Dodatkowo wspiera utrzymanie produkcji żółci na odpowiednim poziomie.
  • Witamina E ma właściwości przeciwutleniające. Wspomaga ochronę organizmu przed oddziaływaniem szkodliwych wolnych rodników.
  • Cholina zalicza się do substancji lipotropowych, które odpowiadają za przetwarzanie, stapianie i transportowanie molekuł tłuszczu. Wraz z innymi substancjami ułatwia ich przenoszenie z wątroby do innych narządów oraz wchłanianie i zużywanie w komórkach. W ten sposób cholina przyczynia się do zachowania prawidłowego metabolizmu tłuszczów i poprawnego funkcjonowania wątroby. Jej niedobór może powodować nagromadzenie się tłuszczu w wątrobie.
  • Kwas pantotenowy, niacyna, ryboflawina, tiamina, witamina B6, witamina B12 wspomagają zachowanie prawidłowego metabolizmu energetycznego.
  • Witamina B6 i cholina przyczyniają się do zachowania odpowiedniego metabolizmu homocysteiny.

Jak działa Hepacol Total?

Ryboflawina i niacyna zawarte w suplemencie diety przyczyniają się do utrzymania prawidłowego stanu błon śluzowych. Dodatkowo wspomagają poprawne działanie układu nerwowego i zachowanie odpowiednich funkcji psychologicznych.

Kiedy stosować Hepacol Total?

Suplement diety Hepacol Total jest odpowiedni dla osób, które chcą wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i wątroby.

Jak długo można stosować Hepacol Total?

Możesz stosować suplement diety Hepacol Total tak długo, jak potrzebujesz.

Czy stosowanie Hepacol Total w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania suplementu diety Hepacol Total przez kobiety w ciąży.


Tabela

 Składniki   1 tabletka zawiera: * RWS 
 L-asparaginian L-ornityny  100 mg  -
 Wyciąg z karczocha
w przeliczeniu na suszony karczoch
standaryzowany na zawartość cynaryny 
 100 mg
600 mg
5%
 -
 Wyciąg z ostropestu plamistego
w przeliczeniu na suszony ostropest
 40 mg
400 mg
 -
 Witamina E
(ekwiwalent alfa-tokoferolu)
 6 mg  50 %
 Cholina  41,25 mg  -
 Tiamina (witamina B1)  0,55 mg  50%
 Ryboflawina (witamina B2)  0,7 mg 50% 
 Witamina B3(ekwiwalent niacyny)  8 mg 50% 
 Kwas  pantotenowy (witamina B5)  3 mg 50% 
 Kwas foliowy  100 µg 50% 
 Witamina B12  1,25 µg 50% 
 Witamina B6  0,7 mg 50% 

*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza; cholina, L-asparaginian L-ornityny, wyciąg z karczocha, wyciąg z nasion ostropestu plamistego, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, substancja przeciwzbryla-jąca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; witamina E, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksy-metylocelulozy usieciowiona; niacyna, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylająca: dwutle-nek krzemu; kwas pantotenowy, substancja glazurująca: glikol polietylenowy; witamina B12, substancja glazurująca: poliwinylopirolidon; ryboflawina, witamina B6, tiamina, substancje glazurujące: kwasy tłusz-czowe, guma arabska, kwas foliowy.


Jak stosować

Doustnie, popijając wodą.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka dwa razy dziennie. 


Przeznaczenie

Dla osób, które chcą wspierać i chronić swoją wątrobę.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zróżnicowanego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. 


Producent

Zakłady Farmaceutyczne COLFARM S.A.,
ul. Wojska Polskiego 3,
39-300 Mielec


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.