Heparizen 1000, (1000 j.m./g), żel, 50 g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

26,68

O produkcie

100007868

Lek wspomagający w leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków, a także w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Działanie

Heparyna podana zewnętrznie na skórę przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów m.in. hialuronidazy i fosfatazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pacjenci z alergią na parabeny (możliwe reakcje typupóźnego). Nie stosować na otwarte, krwawiące, ropne i sączące się rany, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażoną skórę, błony śluzowe iw okolicach oczu.

Ciąża

Ciąża:Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.Heparyna sodowa nie przenika przez łożysko. Żel można stosować w okresie ciąży ostrożnie, w przypadkach zdecydowanej konieczności.Karmienie piersią:Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.Heparyna sodowa nie przenika do mleka matki. Żel można stosować w okresie ciąży ostrożnie, w przypadkach zdecydowanej konieczności.

Dawkowanie

Żel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnią skóry i najbliższą okolice 1 do 3 razy na dobę. Nanieść od 5 do 10 cm żelu, masować delikatnie przez kilka minut.

Skutki uboczne

Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (rumień, stany zapalne skóry, świąd, uczucie pieczenialub zimna, suchość skóry, wysypka, zaczerwienienie skóry).

Skład

1 gram zawiera 8,5 mg heparyny sodowej oraz substancje pomocnicze: karbomer, dietanolamina, etanol 96%, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, koncentrat wody pomarańczowej oraz woda oczyszczona.

Producent

ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.