Histasolv, 30 kapsułek

Suplement diety zawierający ekstrakt bogaty w enzym oksydazy diaminowej.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

74,16

O produkcie: Histasolv, 30 kapsułek

100021314

Opis

Histasolv zawiera ekstrakt białkowy bogaty w enzym oksydazę diaminową (DAO). Histasolv stosuje się w celu suplementacji DAO – enzymu rozkładającego histaminę, którego niedobór wywołuje objawy nietolerancji histaminy. 


Właściwości

Brak aktywności DAO albo dysproporcja między dostarczaniem do organizmu histaminy z żywności a zdolnością DAO do przekształcania tej substancji w jelicie powoduje opóźniony rozkład histaminy i kumulowanie się jej w organizmie. Wspomniany stan wywołuje objawy podobne do alergicznych. Do symptomów nadmiaru histaminy w ciele należą m.in. wysypka skórna, wzdęcia, nudności, biegunka, bóle i zawroty głowy.

Przyjęcie przed posiłkiem preparatu Histasolv powoduje wzrost ilości DAO w jelicie i poprawę zdolności naturalnie występującej DAO do rozkładania histaminy. Suplement diety przeznaczony jest dla osób, u których występuje niedobór fizjologicznej oksydazy diaminowej. Wskazaniem do przyjmowania preparatu może być też spożywanie pokarmów bogatych w histaminę albo zażywanie leków hamujących aktywność DAO w jelicie. Stosowanie suplementu warto rozważyć w przypadku występowania objawów nadmiaru histaminy w organizmie. Nie należy jednak przyjmować produktu bez laboratoryjnego potwierdzenia rozpoznania nietolerancji histaminy.

Na co pomaga Histasolv?

Preparat zwiększa pulę DAO i przyczynia się w ten sposób do właściwego metabolizmu histaminy w jelicie cienkim i przywrócenia równowagi między histaminą dostarczaną z pożywieniem a ilością DAO w organizmie. Uzupełnienie diety składnikami suplementu Histasolv może ograniczyć przykre dolegliwości związane z nietolerancją histaminy, jeżeli wynika ona z niedostatecznej ilości enzymu rozkładającego histaminę.

Częstymi objawami wspomnianej nietolerancji są:

 • swędzenie skóry,
 • wysypka skórna,
 • powstawanie pęcherzy na ciele,
 • zawroty i bóle głowy (w tym bóle migrenowe),
 • wzdęcia,
 • bóle brzucha,
 • skurcze jelit,
 • nudności,
 • biegunka,
 • katar lub uczucie zatkanego nosa,
 • trudności z oddychaniem,
 • kołatanie serca.

Jaki skład ma Histasolv?

Suplement diety zawiera ekstrakt białkowy z nerek wieprzowych. Wspomniany składnik jest bogaty w naturalny enzym – oksydazę diaminową (DAO). Skład preparatu uzupełnia witamina C. Substancja przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Witamina C uczestniczy również w produkcji kolagenu. W sten sposób przyczynia się utrzymania prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, skóry, kości i zębów.

Czy Histasolv powoduje skutki uboczne?

Nie ma danych na temat skutków ubocznych związanych ze stosowaniem preparatu. Trzeba mieć świadomość, że nawet jeśli istnieją wskazania do przyjmowania suplementu, nie zawsze można go zażywać. Nie należy stosować produktu, jeżeli wykazuje się nadwrażliwość (jest się uczulonym) na którykolwiek z jego składników. Ponadto pewne choroby i inne okoliczności mogą być przeciwwskazaniem do przyjmowania suplementu albo wskazaniem do zmiany jego dawkowania. W takich sytuacjach często konieczne okazuje się przeprowadzenie określonych badań.


Tabela

Składniki w 100 g w 1 kapsułce w 3 kapsułkach*
witamina C 4,3 g 11 mg (14% RWS)** 33 mg (42%)**
Ekstrakt białkowy z nerek wieprzowych 1,7 g 4,2 mg 12,6 mg
z czego oksydazy diaminowej 0,1 g 0,3 mg 0,9 mg  


* odpowiada maksymalnej zalecanej podaży dobowej dla 3 posiłków zawierających histaminę
** RWS: Referencyjne Wartości Spożycia

Skład

Składniki: substancja stabilizująca: celuloza mikrokrystaliczna; substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza; sacharoza, kwas L-askorbinowy (witamina C), skrobia ryżowa; substancja glazurująca: szelak; substancja stabilizująca: hydroksypropyloceluloza; ekstrakt białkowy z nerek wieprzowych (0,1% oksydazy diaminowej); substancja wypełniająca: poliwinylopolipirolidon; substancje przeciwzbrylające: talk, skrobia modyfikowana; substancja zagęszczająca: usieciowana sól sodowa karboksymetylocelulozy; substancja utrzymująca wilgoć: gliceryna.


Jak stosować

Doustnie, kapsułkę przyjmować 15 min. przed posiłkiem zawierającym histaminę.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: maksymalna dawka dobowa to 3 kapsułki.


Ostrzeżenia

Nie należy miażdżyć ani rozgryzać kapsułek lecz połykać w całości, aby jej zawartość przeszła w nieuszkodzonej postaci przez żołądek do jelita. W przypadku trudności z połykaniem można otworzyć kapsułkę i w całości połknąć jej zawartość popijając wodą.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.


Dystrybutor

STADA Poland Sp. z o.o.,
Al. 3 Maja 6,
05-501 Piaseczno, Polska


Producent

SCIOTEC Diagnostic Technologies GmbH,
Ziegelfeldstrasse 3,
A-3430 Tulln, Austria


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.