Humana HA 1, mleko hypoalergiczne początkowe od urodzenia, 500 g

Marka: HUMANA

Mleko hypoalergiczne początkowe, do stosowania od urodzenia dziecka.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

47,63

O produkcie: Humana HA 1, mleko hypoalergiczne początkowe od urodzenia, 500 g

100009874

Opis

Humana HA 1 to mleko opracowane z myślą o żywieniu noworodków i niemowląt zdrowych z rodzin obciążonych ryzykiem wystąpienia alergii. W mleku tym zastosowano specjalny hydrolizat białek serwatkowych oraz kwasy tłuszczowe LC-PUFA (ARA i DHA) ważne dla rozwoju komórek nerwowych i ostrości wzroku. Dodatek prebiotyku GOS wspiera naturalną odporność dziecka i pomaga w jego rozwoju.

Właściwości

Humana HA 1 to produkt odpowiedni dla niemowląt, które borykają się z alergią na białka mleka krowiego. Preparat zawiera wiele składników niezbędnego do funkcjonowania organizmu, w tym wielo- i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, potas, wapń, magnez, sód, żelazo, cynk, miedź, jod, selen, fluor oraz witaminy.

  • Częściowo zhydrolizowane białka serwatkowe z mleka – to substancje o zmniejszonej alergenności. Pomagają obniżyć ryzyko wystąpienia uczulenia na białka mleka krowiego u dzieci szczególnie narażonych na takie alergie.
  • Galaktoolgosacharaydy (GOS) – to błonnik prebiotyczny, wspierający zachowanie odpowiedniej mikroflory jelitowej.
  • Długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3 i omega-6) – to substancje naturalnie występujące w mleku matki. Wspierają prawidłowy rozwój dziecka.

To mleko modyfikowane nie zawiera glutenu. W jego skład wchodzą: mleko, laktoza oraz ryby. Produkt nie jest odpowiedni dla dzieci, które cierpią na zaburzenia wchłaniania glukozy lub galaktozy. Nie może być przyjmowany także w przypadku nietolerancji laktozy i przy galaktozemii.

Produkt jest lekkostrawny i odpowiedni dla dzieci odczuwających silne uczucie głodu. Został opracowany przez ekspertów w zakresie żywienia. Może być przyjmowany również na noc i w celu wydłużenia czasu między karmieniami.

Informacja! Karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem żywienia niemowląt. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia, należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Jak przygotować Humana HA 1?

Przygotowywanie mleka modyfikowanego wymaga przestrzegania wskazówek umieszczonych na opakowaniu. Wystarczy zagotować ilość potrzebną do stworzenia jednej porcji i studzić do momentu, gdy uzyska ona temperaturę 50 stopni Celsjusza. Następnie należy rozcieńczyć mieszankę w odpowiedniej ilości wody i dokładnie wymieszać w butelce. Przed podaniem pokarm musi być ostudzony do temperatury bezpiecznej dla niemowlęcia. Przygotowana porcja musi być zużyta od razu. Nie należy jej ponownie podgrzewać i podawać resztek podczas kolejnego karmienia.

Jak często podawać Humana HA 1?

Preparat może być stosowany zarówno jako jedyne źródło pożywienia, jak i uzupełnienie w czasie karmienia piersią czy wyłączne żywienie, gdy matka nie może karmić w naturalny sposób. Karmienie mlekiem modyfikowanym należy prowadzić do 6. miesiąca życia. Potem – w razie potrzeby – można przejść na kolejny preparat.

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone jest Humana HA 1?

Humana HA 1 to produkt stworzony z myślą o noworodkach i niemowlętach w wieku do 6. miesiąca życia.


Tabela

Składnik W 100 ml W 100 kcal
gotowego do spożycia mleka
Wartość energetyczna kJ 272 419
kcal 65 100
Białko g 1,5 2,4
Węglowodany g 7,6 11,6
glukoza g (-) (-)
laktoza g 5,5 8,5
maltoza g < 0,1 0,1
dekstryny g 0,4 0,6
skrobia g 1,6 2,5
Tłuszcz, w tym: g 3,2 4,9
kwas linolowy 18:2 n-6 mg 562 864
kwas linolenowy 18:3 n-3 mg 82 126
ARA mg 6,4 9,8
DHA mg 6,4 9,8
Błonnik pokarmowy, w tym: g (-) (-)
galaktooligosacharydy GOS g (-) (-)
Skladniki mineralne
Sód mg 20 30
Potas mg 72 112
Wapń mg 59 90
Magnez mg 5,1 7,8
Stosunek wapń:fosfor 01:08
Fosfor mg 33 50
Chlorki mg 44 68
Mikroelementy
Żelazo mg 0,6 0,9
Cynk mg 0,6 1
Miedź µg 40 62
Jod µg 11 17
Mangan µg 12 18
Selen µg 2 3
Fluor (w Humana HA 1 proszek – naturalna zawartość) µg 12 19
Witaminy
Witamina A µg 66 101
Witamina D µg 1,1 1,6
Witamina E mg 0,9 1,3
Witamina K µg 5,5 8,4
Witamina B1 µg 65 100
Witamina B2 µg 98 151
Witamina B6 µg 62 96
Witamina B12 µg 0,16 0,24
Witamina C mg 11 17
Niacyna µg 592 910
Kwas pantotenowy µg 359 552
Floacyna µg 11 16
Biotyna µg 2 3
Cholina mg 20 30
Inozytol mg 5,2 8
L-Karnityna mg 1,6 2,4
Tauryna mg 4,6 7

Skład

Laktoza z mleka, oleje roślinne, hydrolizat białek serwatkowych, syrop galaktooligosacharydowy (z mleka), ortofosforan wapnia, emulgator: mono- i dwuglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym, węglan wapnia, wodorowinian choliny, chlorek potasu, cytrynian sodu, ole| zwierzęcy (olej rybi), węglan magnezu, zestaw witamin (wit.C, niacyna, wit. E, kwas pantotenowy, ryboflawina, tiamina, wit.A, wit. B6, kwas foliowy, wit. K1, biotyna, wit. D3, wit. b12, inozytol, tauryna, nukleotydy <5′-monofosforan cytydyny, 5′-monofosforan urydyny, 5-monofosferan adenozyny, 5′-monofosforan inozyny, 5-monofosforan guanozyny), siarczan żelaza, stabilizator: kwas L(+) mlekowy, L-kamityna, siarczan cynku, kompleks miedź-lizyna, siarczan manganu, jodan potasu, selenian sodu.

Jak stosować

Każdą porcje należy przygotować bezpośrednio przed posiłkiem i od razu podać dziecku. Nie wolno ponownie podgrzewać i podawać pokarmu, którego dziecko nie dopiło. Butelkę, smoczek i zakrętkę należy dokładnie umyć. Niewłaściwe przygotowanie i przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Potrzebna ilość wody przegotować i wystudzić do temperatury ok. 50°C. Około połowę objętości wody potrzebnej do przygotowania porcji mleka przelać do prawidłowo umyte| butelki. Miarkę luźno napełnić proszkiem, a nadmiar zgarnąć do otwartego opakowania. Odpowiednią ilość proszku odmierzyć do butelki z przygotowaną wodą. Zamknąć butelkę i silnie wstrząsnąć. Dolać pozostałą ilość wody, do uzyskania objętości przygotowywanej porcji mleka. Zamknąć butelkę i ponownie dokładnie wymieszać.Nałożyć smoczek, sprawdzić temperaturę przygotowanego mleka (ok. 37 st.C.)

Przeznaczenie

Humana HA 1 jest hipoalergicznym mlekiem początkowym dla niemowląt z grupy ryzyka wystąpienia alergii. Mleko Humana HA 1 jest przeznaczone do żywienia niemowląt od urodzenia, jako uzupełnienie w czasie karmienia piersią lub wyłącznego karmienia, gdy mama nie może karmić piersią.

Waga

500 g

Producent

Humana

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.