Hylo-Comod, krople do oczu, 2x10 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

59,46

O produkcie: Hylo-Comod, krople do oczu, 2x10 ml

100007168

Opis

Hylo-Comod, krople do oczu, 2x10 ml to sterylne krople do oczu.


Właściwości

Poprawia nawilżenie gałki ocznej przy jej suchości, wywołanej negatywnym wpływem otaczającego środowiska, powodującego zaburzenia typu suche oko, odczucie obecności ciała obcego w oku, pieczenie oczu.
Produkt zawiera hialuronian sodu, naturalną fizjologiczną substancję występującą w oku jak i w innych częściach organizmu człowieka.
Hialuronian sodu posiada szczególne fizyczne właściwości tworzenia równomiernego, nawilżającego, stabilnego, trudno zmywalnego i długo utrzymującego się na powierzchni oka filmu, chroniącego przed podrażnieniami i suchością. Właściwości te są szczególnie ważne dla osób używających soczewek kontaktowych, ponieważ soczewki te są dobrze tolerowane tylko wówczas, kiedy " pływają" w wystarczającej ilości wydzielanych łez.
Produkt uprzyjemnia i ułatwia noszenie twardych i miękkich soczewek kontaktowych, przy czym nie tworzą się na nich osady i złogi.


Skład

Krople są sterylnym roztworem hialuronianu sodu o stężeniu 1 mg/ml
Zawierają również bufor cytrynianowy, sorbitol, wodę.
Nie zawierają środka konserwującego.


Jak stosować

Przed każdym użyciem należy zdjąć niebieską nakładkę z dozownika.
Przed pierwszym zakropleniem, aby uruchomić system, należy kilkakrotnie zdecydowanie nacisnąć denko, trzymając butelkę zakraplaczem do dołu, aż do ukazania się pierwszej kropli. Od tej chwili pompa jest przygotowana do każdorazowego podania jednej kropli roztworu.
Aby preparat zakroplić do oka należy odchylić głowę do tyłu. Odciągnąć nieco dolną powiekę, trzymając butelkę ponad okiem, zakraplaczem do dołu. Nacisnąć mocno i szybko na środek denka butelki, w wyniku czego zostanie podana zawsze 1 kropla roztworu. W preparacie zastosowano specjalny wentylowy system podawania kropli, dzięki czemu wielkość i szybkość wypływania są zawsze takie same. Umieścić kroplę roztworu w worku spojówkowym. Zamknąć powoli powiekę, aby kropla mogła równomiernie rozprowadzić się po powierzchni oka. Zamknąć butelkę niebieską nakładką.
Należy unikać kontaktu końcówki zakraplacza z okiem i skórą twarzy. Dzięki systemowi COMOD z butelki o pojemności 10 ml pobiera się około 300 kropli.
Długość okresu stosowania nie jest ograniczona. Każde opakowanie preparatu powinno być używane tylko przez jedną osobę.


Dzienne spożycie

Preparat powinien być stosowany zgodnie z zaleceniem lekarza okulisty lub optyka oraz własnym odczuciem i potrzebą.
Zwykle zakrapla się 3 razy dziennie 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka.
Przy większych dolegliwościach może być bez obaw zakraplany częściej. W przypadku częstszego stosowania preparatu (np. ponad 10 razy dziennie), należy poddać się badaniu okulistycznemu. Produkt przeznaczony jest do długotrwałego stosowania, jednak przy dolegliwościach utrzymujących się przez długi czas (dotyczy to zresztą wszelkich schorzeń), należy zgłosić się do lekarza okulisty.
Przeciwwskazania i środki ostrożności
Produkt nie powinien być stosowany przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego
Ponieważ produkt nie zawiera środka konserwującego, jest szczególnie dobrze tolerowany przy długotrwałym stosowaniu.
W bardzo rzadkich, pojedynczych przypadkach notowano reakcje nadwrażliwości, takie jak pieczenie i łzawienie oczu, które ustępowały natychmiast po odstawieniu preparatu.


Przeznaczenie

Jeżeli oczy swędzą, pieką, szybko się męczą, odczuwamy obecność jakby piasku pod powiekami, przyczyną może być niewystarczające nawilżenie powierzchni oka.
Przy dłuższym przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach lub intensywnej pracy przed ekranem komputera następuje szybsze przerwanie filmu łzowego.
Tymczasowo w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania oczu niezbędne jest ich ciągłe nawilżanie przez łzy.

Ostrzeżenia

Preparat zachowuje trwałość przez 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.

Waga

20 ml

Producent

Ursapharm

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.