Ibum Forte, 400 mg, 12 kapsułek miękkich

Marka: IBUM
Dostępny
10,14
Darmowa dostawa od 200,00 zł

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie

100002589

IBUM Forte to lek zawierający ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Ciąża

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dawkowanie


Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego, u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat. Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:


Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 400 mg (1 kapsułka), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (3 kapsułki) na dobę.


W przypadku wątpliwości dotyczących dawkowania należy skontaktować się z lekarzem.


Nie należy zwiększać zalecanej dawki!


W przypadku wrażenia, że działanie leku Ibum forte jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.


Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.


Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.






Dystrybutor

Przedsiębiorstwo produkcji farmaceutycznej "HASCO-LEK" S.A., 51-131 Wrocław, ul.Żmigrodzka 242 E

Skutki uboczne

Przed rozpoczęciem stosowania leku Ibum Forte

Działanie

IBUM Forte wskazany jest przy bólach różnego rodzaju o nasileniu słabym i umiarkowanym: bóle głowy(w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe,stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle czy bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Bolesne miesiączkowanie. Stany gorączkowe różnego pochodzenia(między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, nawet tych, które są bez recepty.

Producent

HASCO-LEK

Przeciwwskazania

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca lub udaru. Niezbyt często (u 1 do 10 pacjentów na 1000) mogą wystąpić: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Rzadko występują: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawrot głowy, bezsenność, pobudzemie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko mogą wystąpić: smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania.

Skład

1 kapsułka zawiera: substancję czynną: ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odnowiony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy (E 131).

Przyjmowanie innych leków

W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku Ibum Forte. Podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku Ibum Forte, ponieważ mogłoby to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka matek karmiących. Ponieważ dotychczas nie ma odniesień dotyczących szkodliwego wpływu ibuprofenu na niemowlęta, przerwanie karmienia nie jest konieczne w przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w małych dawkach.

Wskazania

Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ, u pacjentów, u których występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2(zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); w ostatnich trzech miesiącach ciąży, u pacjentów ze skazą krwotoczną(skłonnością do krwawień).

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.