Ibuvit D 2000, kapsułki miękkie, suplement diety, 60 sztuk

76,79
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100020683

Ibuvit D 2000 to witamina D dla młodzieży i dorosłych.

Ostrzeżenia

  • Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników produktu.
  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  • Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.
  • Przechowywać w temperaturze od 15℃ do 25℃. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Medana Pharma SA
ul. Władysława Łokietka 10
98-200 Sieradz

Przeznaczenie

  • W profilaktyce stanów związanych z niedoborem witaminy D u dorosłych z prawidłową masą ciała oraz dzieci i młodzieży z prawidłową masą ciała w wieku 11 lat i powyżej.
  • w osteoporozie u dorosłych,
  • w profilaktyce niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią w porozumieniu z lekarzem.

Skład

Składniki:Olej z krokosza barwierskiego, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć glicerol, witamina D (cholekalcyferol – witamina D3).

Jak stosować

Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą, najlepiej podczas głównego posiłku.

Tabela

1 kapsułka „twist-off” (zalecana dzienna porcja) zawiera 50 µg czyli 2000 j.m. (1000% RWS*) witaminy D.

Właściwości

Witamina D znajduje się w niektórych produktach spożywczych, jest również wytwarzana w organizmie, gdy skóra jest eksponowana na promieniowanie słoneczne.
Witamina D zwiększa wchłanianie wapnia z jelit i zmniejsza jego wydalanie przez nerki, co wspomaga budowę kości. Niedobór witaminy D jest przyczyną krzywicy (zaburzonej mineralizacji kości u dzieci) oraz osteomalacji (niedostatecznej mineralizacji kości u dorosłych).

Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia: 1 kapsułka dziennie.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.