IbuVit D 600, 30 kapsułek twist-off

Marka: IBUVIT

Witamina D przeznaczona dla dzieci i niemowląt od 6. miesiąca życia.

Dostępny
10,81

O produkcie: IbuVit D 600, 30 kapsułek twist-off

100007776

Opis

Witamina D dla niemowląt i dzieci od 6 miesiąca życia.


Właściwości

Witamina D: jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.
 

  • pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

  • pomaga również w utrzymaniu zdrowych zębów i w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

  • jest syntetyzowana naturalnie w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych oraz w niewielkich ilościach dostarczana wraz z mlekiem matki.
     

Biorąc pod uwagę ograniczony dostęp do światła słonecznego, a także niewielkie jej ilości znajdujące się w mleku matki, wskazane jest dodatkowe suplementowanie zarówno u niemowląt i dzieci, jak i osób dorosłych.


Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Tabela

Składnik1 kapsułkaWitamina D15 mcg czyli 600 j.m. (300% RWS*)


Skład

oleje roślinne (kokosowy i palmowy), witamina D (cholekalcyferol - witamina D3).Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.


Jak stosować

W celu otworzenia kapsułki należy przekręcić i oderwać końcówkę a następnie wycisnąć zawartość do wcześniej przygotowanej porcji mleka matki lub bezpośrednio do buzi dziecka. Należy zachować ostrożność aby nie upuścić kapsułki do ust dziecka oraz delikatnie naciskać kapsułkę, by nie doprowadzić do gwałtownego rozprysku płynu.


Dzienne spożycie

Zalecane jest podawanie zawartości jednej kapsułki dziennie.

Dzienne spożycie może być modyfikowane zgodnie ze wskazaniem lekarza.


Przeznaczenie

Witamina D dla dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia. Witamina D potrzebna jest do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.


Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Nie stosować produktu jeśli kiedykolwiek wcześniej wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.


Waga

18 g


Producent

Polpharma
Bobrowiecka 6
00-782 Warszawa


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.