Ibuvit Magnez, suplement diety, 30 tabletek

Marka: IBUVIT

Suplement diety zawiera magnez, który wspiera pracę układu nerwowego.

Dostępny
20,73

O produkcie: Ibuvit Magnez, suplement diety, 30 tabletek

100021555

Opis

Preparat Ibuvit Magnez to trójwarstwowa tabletka umożliwiająca efektywne, przedłużone uwalnianie magnezu. W skład tabletki wchodzą:

a) warstwa ulegająca szybkiemu rozpadowi w żołądku, zawierająca tlenek magnezu zdolny do szybkiego i całkowitego rozpuszczenia się dzięki kwasowości środowiska żołądka;

b) warstwa pośrednia składająca się z obojętnego składnika hydrofilowego (błonnika lub substancji syntetycznej), zdolnego do przewodzenia wody ze środowiska żołądkowego dzięki efektowi kapilarnemu. Warstwa ta zapobiega także negatywnym interakcjom między warstwami „aktywnymi" podczas rozpuszczania;

c) warstwa o opóźnionym uwalnianiu, zawierająca wodorotlenek magnezu ulegający szybkiemu rozpuszczeniu w hydrożelowej macierzy; macierz ta powstaje po nawodnieniu przez płyny biologiczne dzięki obecności czynnika generującego lekko kwaśne środowisko, który powoli rozpuszcza się i stopniowo umożliwia magnezowi opuszczenie miacierzy w rozpuszczonej formie.


Właściwości

Magnez:
- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
- pomaga w utrzymaniu: równowagi elektrolitowej, prawidłowych funkcji psychologicznych, zdrowych kości i zębów
- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, mięśni; w prawidłowej syntezie białka
- odgrywa rolę w procesie podziału komórek

TRÓJFAZOWE uwalnianie magnezu w organizmie w różnych odstępach czasowych dla zmaksymalizowania jego wchłaniania.
1. FAST Warstwa SZYBKIEGO UWALNIANIA: UWALNIANIE SKŁADNIKÓW W ŻOŁĄDKU Tlenek magnezu szybko rozpuszcza się w kwaśnym środowisku.
2. NORMAL Warstwa POŚREDNIEGO UWALNIANIA: WARSTWA OBOJĘTNA Zapobiega interakcjom pomiędzy różnymi substancjami będącymi źródłem magnezu.
3. RETARD Warstwa OPÓŹNIONEGO UWALNIANIA: UWALNIANIE SKŁADNIKÓW W JELITACH Wodorotlenek magnezu zamknięty w kwaśnej macierzy hydrożelowej.


Tabela

Składniki: 1 tabletka
Magnez - warstwa "żołądkowa" 264 mg
Magnez - warstwa "opóźniona" 100 mg
Całkowita zawartość magnezu 364 mg (97% RWS)

RWS - Referencyjna wartość spożycia.

Skład

Składniki: Magnez (tlenek magnezu), substancja wypełniająca: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, magnez (wodorotlenek magnezu), regulator kwasowości: kwas cytrynowy, stabilizator: hydroksypropylometyloceluloza, substancje przeciwzbrylające: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, guma celulozowa usieciowana, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, hydroksypropyloceluloza, barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza, indygotyna, błękit brylantowy FCF


Jak stosować

Stosować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody.


Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka.


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat jest suplementem diety, nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
ul. Pelplińska 19,
83-200 Starogard Gdański


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.