Espumisan 100 mg/ml, import równoległy, krople doustne, 30 ml

Dostępny
19,18

O produkcie

100045762

Espumisan 100 mg/ml, import równoległy, krople doustne, 30 ml to lek zawierający Simeticonum.

Działanie

Lek ten stosuje się w leczeniu objawowym wzdęć (gromadzenie się gazów) u wszystkich grup wiekowych. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu uwolnione w ten sposób gazy mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.

Wskazania

Lek Espumisan 100 mg/ml stosuje się:

Bez konsultacji z lekarzem: w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów np. wzdęć lub nasilonego powstawania gazów w przewodzie pokarmowym;

Po konsultacji z lekarzem: w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów np. w przypadku nasilonego powstawania gazów w przewodzie pokarmowym w okresie pooperacyjnym; wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (np. badań radiologicznych i ultrasonograficznych oraz badań endoskopowych, jako dodatek do zawiesiny środka kontrastowego).

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Espumisan 100 mglml Jeśli pacjent ma uczulenie na symetykon lub którykolwiek z pozostałych
składników tego leku.
Należy o tym pamiętać również w przypadku podawania leku innym osobom.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Espumsian 1 00 mg/ml należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku pojawienia się nowych dolegliwości konieczna jest wizyta u lekarza. Nie należy przyjmować tego leku dłużej niż 14 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli dolegliwości nie ustąpiły w tym czasie, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie leku u dzieci

W przypadku stosowania leku u niemowląt i dzieci, należy skonsultować się z lekarzem.

Przyjmowanie innych leków

Nie są znane interakcje z innymi lekami.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ze względu na brak badań klinicznych dotyczących stosowania leku w ciąży, nie zaleca się stosowania tego leku w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Dotychczas nie odnotowano wystąpienia żadnych działań niepożądanych
związanych ze stosowaniem tego leku.

Skład

Substancją czynną leku Espumisan 100 mg/ml jest symetykon.
I ml kropli doustnych, emulsji zawiera 100 mg symetykonu.
Pozostałe składniki to: makrogolu stearynian 40 typ l, glicerolu monostearynian 40-55, kwas sorbinowy, sodu wodorotlenek
(do dostosowania pH), acesulfam potasowy, sodu chlorek, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), karbomer, sodu cytrynian, aromat bananowy, woda oczyszczona.

Producent

Berlin-Chemie AG (Menarini Group)
Glienicker Weg 1 25
D-12489 Berlin
Niemcy

Dystrybutor

InPharm Sp. z o.o.
ul. Strumykowa 28/1 1
03-138 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.