Inovox Express, łagodzenie bólu gardła, smak miodowo-cytrynowy, 12 pastylek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

8,53

O produkcie: Inovox Express, łagodzenie bólu gardła, smak miodowo-cytrynowy, 12 pastylek

100007552

Opis

Inovox Express to preparat o smaku miodowo-cytrynowym przeznaczony do miejsowego łagodzenia bólu gardła.

Działanie

Inovox Express zawiera antyseptyki - amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy oraz środek miejscowo znieczulający do gardła - lidokainy chlorowodorek.

Wskazania

Lek wskazany do stosowania w celu miejscowego łagodzenia bólu gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Inovox Express

Jeśli pacjent ma uczulenie na lidokainy chlorowodorek lub inne amidowe miejscowe środki znieczulające, amylometakrezol, alkohol 2,4-dichlorobenzylowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.U dzieci w wieku poniżej 12 lat nie należy stosować tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Inovox Express należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Należy poinformować lekarza, jeśli: u pacjenta występuje astma,objawy nie zmniejszą się po 2 dniach lub jeśli wystąpi gorączka, ból głowy, nudności, wymioty lub wysypka skórna. Lek może być szkodliwy dla zębów.

• Środki znieczulające zawarte w tym leku mogą być przyczyną zachłyśnięcia (kaszel podczas posiłków lub uczucie dławienia się) podczas jedzenia. Nie należy spożywać posiłku bezpośrednio po zastosowaniu leku.
• Lek może powodować drętwienie języka i zwiększać ryzyko ugryzienia się. Dlatego należy zachować ostrożność podczas jedzenia i picia gorących pokarmów i napojów.
• Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku (dłużej niż 5 dni), ponieważ może on zmieniać naturalną florę bakteryjną w gardle.
• Należy przestrzegać zalecanego dawkowania: lek przyjmowany w dużych dawkach lub długotrwale,może wpływać na serce lub układ nerwowy i może powodować drgawki.
• Osoby w podeszłym wieku lub osoby osłabione są bardziej wrażliwe na możliwe działania niepożądane i powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.
• Leku nie należy stosować, jeśli w jamie ustnej i gardle występują większe niezagojone rany.

Inovox Express smak miodowo-cytrynowy zawiera 1,016 g glukozy w jednej pastylce, co należy wziąć pod uwagę podczas leczenia pacjentów z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz u pacjentów z cukrzycą.
Inovox Express smak miodowo-cytrynowy zawiera sacharozę. Nie należy stosować tego leku u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Inovox Express smak miodowo-cytrynowy zawiera 1,495 g sacharozy w jednej pastylce, co należy
wziąć pod uwagę podczas leczenia pacjentów z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz u pacjentów z cukrzycą.
Barwnik żółcień pomarańczowa może powodować reakcje alergiczne.


Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża

Nie zaleca się stosowania tego leku w ciąży. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Należy przestrzegać instrukcji zawartych w tej ulotce. Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  i młodzież w wieku powyżej 12 lat: co 2 do 3 godzin powoli rozpuszczać w jamie ustnej jedną pastylkę; stosować maksymalnie do 8 pastylek w ciągu 24 godzin (maksymalnie 4 pastylki u młodzieży). Nie umieszczać pomiędzy dziąsłem a policzkiem. Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W czasie stosowania leku zgłaszano następujące działania niepożądane dla połączenia substancji czynnych zawartych w tym leku: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko (występują nie częściej niż u 1 osoby na 10 000): reakcje nadwrażliwości (pieczenie, świąd), obrzęk naczynioruchowy, pieczenie w gardle i nieprzyjemny smak.

Skład

Substancjami czynnymi leku są:
Lidokainy chlorowodorek 2,00 mg,
Amylometakrezol 0,60 mg,
Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,20 mg.
Pozostałe składniki to:
Olejek mięty polnej z obniżoną zawartością mentolu,
Żółcień chinolinowa (E 104),
Sacharyna sodowa (E 954),
Kwas winowy (E 334),
Sacharoza,
Glukoza ciekła,
Żółcień pomarańczowa (E110),
Aromat cytrynowy,
Substancja o smaku miodu.

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.