Inovox Express, miejscowe łagodzenie bólu gardła, smak pomarańczowy, 12 pastylek twardych

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

8,59

O produkcie: Inovox Express, miejscowe łagodzenie bólu gardła, smak pomarańczowy, 12 pastylek twardych

100007611

Opis

Inovox Express to preparat o smaku pomarańczowym przeznaczony do miejsowego łagodzenia bólu gardła.

Działanie

Inovox Express zawiera antyseptyki - amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy oraz środek miejscowo znieczulający do gardła - lidokainy chlorowodorek.

Wskazania

Lek wskazany do stosowania w celu miejscowego łagodzenia bólu gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Inovox Express

Jeśli pacjent ma uczulenie na lidokainy chlorowodorek lub inne amidowe miejscowe środki znieczulające, amylometakrezol, alkohol 2,4-dichlorobenzylowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.U dzieci w wieku poniżej 12 lat nie należy stosować tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Inovox Express należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Należy poinformować lekarza, jeśli: u pacjenta występuje astma,objawy nie zmniejszą się po 2 dniach lub jeśli wystąpi gorączka, ból głowy, nudności, wymioty lub wysypka skórna. Lek może być szkodliwy dla zębów.

• Środki znieczulające zawarte w tym leku mogą być przyczyną zachłyśnięcia (kaszel podczas posiłków lub uczucie dławienia się) podczas jedzenia. Nie należy spożywać posiłku bezpośrednio po zastosowaniu leku.
• Lek może powodować drętwienie języka i zwiększać ryzyko ugryzienia się. Dlatego należy zachować ostrożność podczas jedzenia i picia gorących pokarmów i napojów.
• Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku (dłużej niż 5 dni), ponieważ może on zmieniać naturalną florę bakteryjną w gardle.
• Należy przestrzegać zalecanego dawkowania: lek przyjmowany w dużych dawkach lub długotrwale,może wpływać na serce lub układ nerwowy i może powodować drgawki.
• Osoby w podeszłym wieku lub osoby osłabione są bardziej wrażliwe na możliwe działania niepożądane i powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.
• Leku nie należy stosować, jeśli w jamie ustnej i gardle występują większe niezagojone rany.

Inovox Express smak pomarańczowy zawiera 1,016 g glukozy w jednej pastylce, co należy wziąć pod uwagę podczas leczenia pacjentów z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz u pacjentów z cukrzycą.
Inovox Express smak pomarańczowy zawiera sacharozę. Nie należy stosować tego leku u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.
Inovox Express smak pomarańczowy zawiera 1,495 g sacharozy w jednej pastylce, co należy wziąć pod uwagę podczas leczenia pacjentów z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz u pacjentów z cukrzycą.
Inovox Express smak pomarańczowy zawiera terpeny występujące w lewomentolu. Zbyt duże dawki terpenów mogą prowadzić do powikłań neurologicznych, takich jak drgawki u dzieci.
Barwniki: żółcień pomarańczowa i czerwień koszenilowa mogą powodować reakcje alergiczne.Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.


Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża

Nie zaleca się stosowania tego leku w ciąży. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Należy przestrzegać instrukcji zawartych w tej ulotce. Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  i młodzież w wieku powyżej 12 lat: co 2 do 3 godzin powoli rozpuszczać w jamie ustnej jedną pastylkę; stosować maksymalnie do 8 pastylek w ciągu 24 godzin (maksymalnie 4 pastylki u młodzieży). Nie umieszczać pomiędzy dziąsłem a policzkiem. Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W czasie stosowania leku zgłaszano następujące działania niepożądane dla połączenia substancji czynnych zawartych w tym leku: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko (występują nie częściej niż u 1 osoby na 10 000): reakcje nadwrażliwości (pieczenie, świąd), obrzęk naczynioruchowy, pieczenie w gardle i nieprzyjemny smak.


Skład

Substancjami czynnymi leku są:

Lidokainy chlorowodorek - 2,00 mg,

Amylometakrezol - 0,60 mg,

Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy - 1,20 mg.

Pozostałe składniki to: Lewomentol, Sacharyna sodowa (E 954), Sacharoza, Glukoza ciekła, Żółcień pomarańczowa (E110), Czerwień koszenilowa (E124), Kwas cytrynowy jednowodny (E 330), Aromat pomarańczowy.


Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.