Isla-Medic hydro+, 20 pastylek

Marka: ISLA

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vypredaný a nepoznáme presný termín jeho dodania na sklad

15,45
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100007936

Isla-Medic hydro+ Efektywnie chroni błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Łagodzi problemy z gardłem, koi podrażnione struny głosowe.

Możliwe skutki uboczne

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki, isla medic hydro+ może wywołać działanie przeczyszczające i/lub dolegliwości brzuszne. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości.

Ostrzeżenia

Isla medic hydro+ nie może być stosowany w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik zawarty w pastylkach.Kiedy należy zachować szczególną ostrożność.

Producent

Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KGHerzbergstr. 361138 Niederdorfelden, Germany

Przeznaczenie

W celu złagodzenia najczęściej spotykanych dolegliwości związanych z przeziębieniem i bólem gardła (np. drapanie lub chrypka). Przy występowaniu suchości błony śluzowej jamy ustnej i podrażnieniu strun głosowych.

Skład

Pastylki zawierają wodny wyciąg z płucnicy islandz-kiej (0,4-0,8:1), karbomer, gumę ksantanową i hialu-ronian sodu.Pozostałe składniki:guma arabska, sorbitol, maltitol, bezwodny kwas cytrynowy, acesulfam K, lewomentol, olejek z mięty pieprzowej, olejek z anyżu gwiaździstego, olejek z kopru włoskiego (odmiana gorzka), substancje aro-matyzujące, trójglicerydy średniołańcuchowe, woda oczyszczona.1 pastylka zawiera zamienniki cukru: sorbitol (0,11g) i maltitol (0,94g) = 0,09 jednostki chlebowej.

Jak stosować

Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: do 6 pastylek dziennie w zależności od zapotrzebowania.Pastylki należy ssać powoli aż do ich całkowitego rozpuszczenia.1 pastylka zawiera 1,05g zamienników cukru = 0,09 jednostek chlebowych.

Właściwości

Pastylki zawierają hydrożelowy kompleks składający się z karbomeru i gumy ksantanowej wraz z kwasem hialuronowym. Dzięki zdolności wiązania wody polisacharydowej gumy ksantanowej oraz działaniu zwiększającego swoją objętość karbomeru, na podrażnionej śluzówce tworzy się ochronna błona. Dodatkowo, kwas hialuronowy zawarty w pastylkach tworzy na powierzchni błon śluzowych wilgotną powłokę.Sucha pozostałość specjalnego wyciągu z płucnicy islandzkiej, porostu rosnącego w surowym klimacie dalekiej Północy, składa się w ponad 80% z mucyn. Wyciąg ten uwalnia się podczas ssania pastylki i pokrywa okolice jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia.Pobudza to wydzielanie śliny, dzięki czemu błona śluzowa ma możliwość zregenerowania się, a najczęstsze objawy towarzyszące przeziębieniu i podrażnieniom gardła (np. drapanie i trudności z przełykaniem) szybko ustępują.

Dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: do 6 pastylek dziennie w zależności od zapotrzebowania.Pastylki należy ssać powoli aż do ich całkowitego rozpuszczenia.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.