Itami, 140 mg, plaster leczniczy, 2 plastry

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

19,98

O produkcie: Itami, 140 mg, plaster leczniczy, 2 plastry

100011881

Opis

ITAMI® to plaster z diklofenakiem 140 mg, który łagodzi ból i stan zapalny bezpośrednio w miejscu zmienionym chorobowo. Plaster ITAMI® działa aż 12 godzin, zapewniając wygodę zastosowania. Jest cienki i elastyczny - bardzo dobrze przylega do skóry i nie odkleja się nawet w miejscach narażonych na ruch, np. stawy.

Działanie

Plastry ITAMI wykazują działanie:
- przeciwbólowe,
- przeciwzapalne,
- przeciwobrzękowe.

Wskazania

Leczenie krótkotrwałe (nie dłużej niż 7 dni). Miejscowe, krótkotrwałe i objawowe leczenie bólu u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat w przypadku ostrych nadwyrężeń, zwichnięć czy siniaków kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, np. urazów sportowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); u pacjentów, u których podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ wystąpił atak astmy, pokrzywka lub ostry nieżyt nosa; u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy; stosowanie na uszkodzoną skórę, niezależnie od rodzaju zmiany: wysiękowe zapalenie skóry, wysypki, zmiany zakażone, oparzenia lub rany; ostatni trymestr ciąży. Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
Zużyte plastry należy złożyć na pół, stroną samoprzylepną do środka.
Wszelkie niewykorzystane resztki produktu leczniczego lub jego odpady należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.

Stosowanie leku u dzieci

Lek Itami jest przeciwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Brak wystarczającej ilości danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Przed użyciem leku Itami należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, lub przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko. Lek Itami może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie jej planowania. Leku Itami nie wolno stosować w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ nie można wykluczyć podwyższonego ryzyka wystąpienia powikłań dla matki i dziecka (patrz „Kiedy nie stosować leku Itami”).

Karmienie piersią: Niewielkie ilości diklofenaku przedostają się do mleka kobiet karmiących piersią. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Itami podczas karmienia piersią. Nie należy stosować leku Itami w żadnym przypadku bezpośrednio na skórę piersi w okresie karmieniapiersią.

Dawkowanie

Zgodnie z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Skutki uboczne

Działania niepożądane można ograniczyć poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki leku przez najkrótszy możliwy okres (patrz punkt 4.2 ChPL). W przypadku, gdy po zastosowaniu plastra leczniczego wystąpi wysypka skórna, należy natychmiast przerwać leczenie. Pacjentów należy ostrzec, aby po zdjęciu plastra nie wystawiali się na działanie promieni słonecznych i naświetlanie w solarium tak, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na światło. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w wyniku zastosowania plastra leczniczego z diklofenakiem. jeżeli jest on stosowany na duże powierzchnie ciała przez długi okres (należy zapoznać się z informacją dotyczącą ogólnoustrojowych postaci diklofenaku).
Pełna lista możliwych działań niepożądanych znajduje się na ulotce wewnątrz opakowania.

Skład

1 plaster leczniczy zawiera: substancję czynną: 140 mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: metakrylanu butylu kopolimer zasadowy, akrylanów i octanu winylu kopolimer, makrogolu 12 stearynian, sorbitanu oleinian. Poliestrowa warstwa nośna. Papierowa mini silikonowa warstwa ochronna.

Producent

Fidia Farmaceutici S.p.A.
Via Ponte della Fabbrica, 3/A,
35031 Abano, Terme (Padova),
Włochy.

Dystrybutor

STADA Poland Sp. z o.o.,
Al. 3 Maja 6,
05-501 Piaseczno,
Polska

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.