Jodavit, suplement diety, 250ml

Suplement diety zawierający jod, w formie roztworu do rozcieńczenia.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

50,69

O produkcie: Jodavit, suplement diety, 250ml

100021113

Opis

JODAVIT to suplement diety zapewniający 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na jod, w płynnej formie zawierający niepowtarzalną, opatentowaną kompozycję jodu.


Właściwości

Jodavit to suplement diety przeznaczony przede wszystkim dla kobiet w ciąży i osób borykających się z problemami z tarczycą. Zawiera pierwiastek niezbędny do prawidłowego działania organizmu – jod. Występuje on w formie czterech różnych soli – jodku potasu, jodanu potasu, jodku sodu oraz jodanu sodu.

Jod pomaga zachować prawidłowe funkcje poznawcze. Może być stosowany w celu utrzymania odpowiedniego metabolizm energetycznego. Wspiera również funkcjonowanie układu nerwowego i pomaga zachować dobrą kondycję skóry. Uczestniczy w produkcji hormonów tarczycy, zwłaszcza T4, a także odpowiada za jej prawidłowe działanie. Jest pierwiastkiem, który ma bezpośredni wpływ na rozwój i funkcjonowanie mózgu. Pomaga odtruć organizm i usunąć z niego metale ciężkie oraz halogeny. Wspiera również funkcjonowanie układu immunologicznego.

Jod jest magazynowany m.in. w śliniankach czy żołądku. W takich miejscach wspiera walkę z bakteriami, pełniąc funkcję ochronną przed patogenami dostającymi się do organizmu. To antyoksydant, który pomaga zwalczyć wolne rodniki.Suplement diety Jodavit to produkt bezsmakowy. Preparat można mieszać z napojami, zwłaszcza w przypadku dzieci. Środek zawiera jod w naturalnej formie o wysokiej wchłanialności. To suplement stabilny termicznie, odpowiedni dla alergików. Jodavit może być stosowany u osób dorosłych, a także niemowląt i dzieci.

Jak działa Jodavit?

Jodavit zawiera jod, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplement może być stosowany w celu uzupełnienia poziomu tego pierwiastka. Zawarty w nim jod pomaga zwalczyć objawy charakterystyczne dla jego niedoboru, jak np. krzywica, zaburzenia wzrostu czy wypadanie włosów.

Kiedy stosować Jodavit?

Suplement diety jest przeznaczony dla osób, które chcą zadbać o właściwy poziom jodu w organizmie. Może być stosowany przez pacjentów z niedoborem tego pierwiastka, objawiającym się ciągłym uczuciem zimna, przybieraniem na wadze, problemami z koncentracją i pamięcią, osteoporozą, depresją czy łamliwością włosów i paznokci.

Czy stosowanie Jodavit w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Suplement diety jest skierowany m.in. do kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią, a także dzieci Jest to więc produkt bezpieczny dla ciężarnych.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Jodavit?

Suplement diety nie powoduje negatywnych skutków. Jest łatwo wydalany z organizmu – wraz z moczem. Porcjowanie zalecane przed producenta jest zgodne z danymi Światowej Organizacji Zdrowia.


Tabela

do pierwszego roku 1ml(30 mcg, 20%RWS)
2-10 lat 2ml(60 mcg, 40%RWS)
11-18 lat 2,5ml(75mcg, 50%RWS)
osoby dorosłe, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią 3-5ml(90-150mcg, 60-100%RWS)

*%RWS – % Referencyjnych Wartości Spożycia


Skład

Składniki: woda, jodek potasu, jodan potasu, jodek sodu, jodan sodu.


Jak stosować

Do pojemniczka dozującego wlać roztwór do kreski oznaczonej 3 ml lub 5 ml, odmierzoną porcję dodać do wody lub napoju bezalkoholowego. Po użyciu umyć pojemnik dozujący.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia oraz sposób stosowania: u osób dorosłych stosować 1 porcję 3- 5 ml dziennie. U kobiet w ciąży oraz karmiących 1 porcję (5 ml) dziennie.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Stosowanie u kobiet w ciąży oraz karmiących po konsultacji z lekarzem.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Przeciwwskazania: w przypadku chorób tarczycy, stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze 1 – 25 °C. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Po otwarciu: należy spożyć w ciągu 180 dni.


Waga

Objętość 250 ml netto


Producent

Jodavita Sp. z o. o.
ul. Połczyńska 89
01-301 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.