Jodavit, suplement diety, 250ml

Dostępny
49,00

O produkcie

100021113

JODAVIT to suplement diety zapewniający 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na jod, w płynnej formie zawierający niepowtarzalną, opatentowaną kompozycję jodu.

Właściwości

Jod jest kluczowy dla zdrowia tarczycy i prawidłowego metabolizmu! Pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Właściwości jodu mają bezpośredni i znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych dzieci.
Jod:
-pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych
-przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu
-energetycznego
-pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
-pomaga zachować zdrową skórę
-pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy

Tabela

do pierwszego roku 1ml(30 mcg, 20%RWS)
2-10 lat 2ml(60 mcg, 40%RWS)
11-18 lat 2,5ml(75mcg, 50%RWS)
osoby dorosłe, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią 3-5ml(90-150mcg, 60-100%RWS)

*%RWS – % Referencyjnych Wartości Spożycia

Skład

Składniki: woda, jodek potasu, jodan potasu, jodek sodu, jodan sodu.

Jak stosować

Do pojemniczka dozującego wlać roztwór do kreski oznaczonej 3 ml lub 5 ml, odmierzoną porcję dodać do wody lub napoju bezalkoholowego. Po użyciu umyć pojemnik dozujący.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia oraz sposób stosowania: u osób dorosłych stosować 1 porcję 3- 5 ml dziennie. U kobiet w ciąży oraz karmiących 1 porcję (5 ml) dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Stosowanie u kobiet w ciąży oraz karmiących po konsultacji z lekarzem.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Przeciwwskazania: w przypadku chorób tarczycy, stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze 1 – 25 °C. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Po otwarciu: należy spożyć w ciągu 180 dni.

Waga

Objętość 250 ml netto

Producent

Jodavita Sp. z o. o.
ul. Połczyńska 89
01-301 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.