Kinon D3, suplement diety dla kości, 30 tabletek

Suplement diety zawiera wit. D3 i K2, które wspomagają kondycję kości.

Dostępny
27,76

O produkcie: Kinon D3, suplement diety dla kości, 30 tabletek

100002835

Opis

Kinon D3 to suplement diety dla kości bogaty w witaminy K i D, który pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Właściwości

Kinon D3 to suplement diety zawierający witaminę K2 (menachinon) i witaminę D3 (cholekalcyferol). Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Preparaty z witaminami D3 i K2 takie jak ten przeznaczone są dla osób dorosłych.

Witamina D3 wykazuje szeroki wpływ na organizm. Przede wszystkim reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową, wpływając na funkcjonowanie układu kostnego i proces mineralizacji kości. Zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w jelitach. Stanowi niezbędny składnik dla prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz układu odpornościowego. W przypadku niedoboru witaminy D3 może dojść do rozwoju krzywicy (u dzieci), osteoporozy (u dorosłych), a także zaburzeń mineralizacji kości i zaburzeń funkcjonowania układu immunologicznego. Preparaty z witaminą D powinno się przyjmować cały rok, a szczególnie w okresie od września do maja.

Witamina K2 wykazuje pozytywny wpływ na zmniejszenie odkładania się wapnia w ścianach naczyń krwionośnych. Jej suplementacja może poprawić gęstość mineralną i wytrzymałość kości, zmniejsza ponadto ryzyko złamań. Niedobór witaminy K2 w organizmie może stać się przyczyną wystąpienia zaburzeń mineralizacji kości i prowadzić do zwiększenia ich kruchości (w tym u kobiet po menopauzie).

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Kinon D3?

Preparatu Kinon D3 nie powinno się przyjmować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik. Suplementację najlepiej skonsultować z lekarzem, który na podstawie badań lekarskich z krwi i wywiadu będzie mógł najlepiej ocenić zasadność stosowania produktu i jego dawkowanie.

Z czym nie łączyć Kinon D3?

Jeżeli Kinon D3 ma być jednocześnie stosowany z lekami przeciwzakrzepowymi (np. warfaryną), przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady lekarza.

Czy Kinon D3 jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Brakuje informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu Kinon D3 przez kobiety w ciąży. Dlatego też w przypadku chęci włączenia kuracji produktu w okresie ciąży wskazana jest konsultacja lekarska.


Skład

Emulgator – celuloza mikrokrystaliczna, substancja wiążąca – fosforan wapnia, cholekalcyferol (witamina D3), Kinon (menachinon-7/ witamina K2 otrzymywana z soi przez fermentację), stabilizator – sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, talk i dwutlenek krzemu.

Jak stosować

Doustnie

Dzienne spożycie

1 tabletka dziennie.

Przeznaczenie

Wskazany jest dla osób z niedoborem witaminy K i D

Ostrzeżenia

Nie przekraczać dziennej dawki do spożycia.

Waga

12 g

Dystrybutor

Valentis Polska Spółka z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa

Producent

Valentis AG

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.