Do mycia twarzy

  (25)

W przypadku stosunkowo grubej męskiej cery podstawą odpowiedniej pielęgnacji jest jej oczyszczanie. Dlatego każdy pan powinien mieć w swojej kosmetyczce żel do mycia twarzy dla mężczyzn.

Sortuj według
Do mycia twarzy

Do mycia twarzy

Jaki powinien być idealny kosmetyk myjący, oczyszczający do twarzy dla mężczyzn?

Idealny żel lub płyn do mycia twarzy dla mężczyzn to taki, który zapewni skórze długotrwałe uczucie świeżości i czystości, a także usunie zanieczyszczenia, zanim pojawią się wypryski i pryszcze. Kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn powinny mieć naturalny skład, oparty na ziołowych i roślinnych wyciągach. Panom na pewno spodobają się ich orzeźwiające zapachy.

Żel do mycia twarzy dla mężczyzn – podstawa codziennej pielęgnacji

Kosmetyki dla mężczyzn trafiają w ich specyficzne potrzeby, jednak aby zadziałały, muszą być używane regularnie. Dlatego oczyszczający płyn do mycia twarzy dla mężczyzn warto stosować 2 razy dziennie – rano i wieczorem. Twoja cera z pewnością odwdzięczy Ci się zdrowym, promiennym wyglądem!

Żel, płyn do mycia twarzy dla mężczyzn – jaki wybrać?

Kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn mają formuły dostosowane do indywidualnych potrzeb panów. Jak wybrać idealny żel do mycia, po który będziesz chętnie sięgać? Dobierz jego działanie do Twoich potrzeb:

  • żel energetyzujący pomoże przy zmęczonej, szarej cerze,
  • kosmetyk złuszczający, głęboko oczyszczający lub peelingujący sprawdzi się w walce z niedoskonałościami oraz nadmiarem sebum,
  • żel do mycia twarzy dla mężczyzn z wrażliwą skórą musi być łagodny i kojący,
  • panowie z zarostem i brodą powinni sięgnąć po dedykowane dla nich kosmetyki oczyszczające. 

Oczyszczanie męskiej skóry twarzy krok po kroku

Jeśli chcesz dobrze oczyścić skórę, zrób tak:

  • nanieś niewielką ilość żelu na twarz i brodę, omijając okolice oczu,
  • masuj skórę i włosy kolistymi ruchami aż do uzyskania piany,
  • spłucz cerę letnią wodą (za zimna zwiększy wydzielanie sebum, za gorąca rozszerzy naczynia krwionośne i może nasilić krwawienie, jeśli zaciąłeś się podczas golenia).

Dzięki temu codzienne oczyszczanie twarzy będzie dla Ciebie przyjemnością.