Na oznaki zmęczenia

  (9)

Zmęczona skóra jest matowa, odwodniona, szara i wygląda na znacznie starszą. Kremy i kosmetyki przeciw oznakom zmęczenia dla mężczyzn nie tylko ją nawilżają, ale również przywracają jędrność, redukują cienie pod oczami i poprawiają koloryt.

Sortuj według
  Na oznaki zmęczenia

  Na oznaki zmęczenia

  Kosmetyki przeciw oznakom zmęczenia dla mężczyzn – jak działają?

  Kosmetyki dla mężczyzn przywracają skórze sprężystość i przez długi czas chronią ją przed utratą wody. Kremy przeciw oznakom zmęczenia orzeźwiają i pobudzają, a także zmniejszają spowodowaną niewyspaniem opuchliznę i cienie pod oczami. Niektóre z nich działają również przeciwstarzeniowo, ponieważ spłycają zmarszczki mimiczne, które na zmęczonej skórze są o wiele bardziej widoczne. 

  Co powinien zawierać krem przeciw oznakom zmęczenia dla mężczyzn?

  Krem do twarzy dla mężczyzn przeciw oznakom zmęczenia powinien zawierać kompleks witamin z grupy B, a także witaminę C i E, które zapewniają komórkom skóry prawidłowe funkcjonowanie. W składzie nie może również zabraknąć gliceryny o działaniu nawilżającym oraz pobudzających krążenie krwi skrzypu i bluszczu. W kosmetyku takim jak krem pod oczy dla mężczyzn zwróćmy uwagę na obecność kofeiny redukującą zasinienia i napinającą skórę. 

  Kiedy i jak stosować kosmetyki przeciw oznakom zmęczenia dla mężczyzn?

  Producenci kosmetyków przeciw oznakom zmęczenia polecają stosować je do 2 razy dziennie: rano i/lub wieczorem po oczyszczeniu twarzy żelem. Aplikacja kremu polega na delikatnym wklepaniu go w skórę i pozostawieniu do wchłonięcia. Kosmetyk można również nakładać po goleniu.