Emulsje do kąpieli

  (27)

Codzienna kąpiel w wannie czy pod prysznicem to chwila odprężenia po ciężkim dniu pełnym pracy. Aby była jeszcze przyjemniejsza, warto wybrać emulsje do kąpieli, które oprócz aromatycznego zapachu, mają właściwości pielęgnacyjne. 

Sortuj według
Emulsje do kąpieli

Emulsje do kąpieli

Emulsje do kąpieli - pielęgnacja suchej i wrażliwej skóry

Emulsje do kąpieli pomagają zatroszczyć się o każdy rodzaj skóry, również suchą, wrażliwą i problematyczną. Stosuje się je przy atopowym zapaleniu skóry, trądziku, łuszczycy czy bardzo przesuszonym naskórku. Emulsja do kąpieli zawiera emolienty, które wykazują bardzo łagodne działanie wobec skóry. Dzięki temu z powodzeniem może być używana również do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

Jak działają emulsje do kąpieli?

Ich działanie polega na stworzeniu delikatnej warstwy ochronnej na powierzchni skóry. Tym samym emulsje do kąpieli zapobiegają nadmiernej utracie wody, jak również wspomagają odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry. Nawilżają, natłuszczają i odżywiają naskórek. Ponadto oczyszczają go z zanieczyszczeń, które nagromadziły się podczas dnia. Można je stosować bezpośrednio na ciało lub jako płyn do kąpieli.

Emulsja do kąpieli – czym kierować się przy wyborze

Jeśli chcesz wybrać idealne emulsje do kąpieli, przede wszystkim dostosuj je do potrzeb swojej skóry. Do suchej i podrażnionej sprawdzą się komponenty łagodzące i nawilżające (np. aloes). Gdy widzisz pierwsze oznaki starzenia i utratę jędrności wypróbuj, te z dodatkiem witaminy E. Zwróć uwagę również na zapach produktu, aby każda kąpiel przynosiła prawdziwą rozkosz!