Przeciw obgryzaniu paznokci

  (4)

Obgryzanie paznokci ma najczęściej podłoże psychologiczne i jest związane ze stresem lub nerwicą. Ponadto sprawia, że dłonie wyglądają nieestetycznie. W zwalczaniu tego problemu może pomóc lakier na obgryzanie paznokci.

Sortuj według
  Przeciw obgryzaniu paznokci

  Przeciw obgryzaniu paznokci

  Lakier na obgryzanie paznokci – jak działa i czy pomaga?

  Lakier na obgryzanie paznokci zawiera Bitrex, czyli bardzo gorzką substancję. Po włożeniu palca do ust od razy się ją wyczuwa, ponieważ pozostawia nieprzyjemny, utrzymujący się posmak. I chociaż produkt ma za zadaniezniechęcić do tej czynności,  jego skuteczność jest względna. Jeśli mamy do czynienia z silnym nałogiem, to nieprzyjemny smak może nie zadziałać zniechęcająco.  W konsekwencji osoba stosująca lakier na obgryzanie paznokci może po prostu z niego zrezygnować.

  Sposoby na obgryzanie paznokci

  Preparat na obgryzanie paznokci taki jak lakier jest przeznaczony nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Razem z nim warto jednak wykorzystywać inne sposoby na obgryzanie paznokci.

  Preparaty na obgryzanie paznokci

  Oprócz produktów takich jak lakier na obgryzanie paznokci dla dorosłych, istnieją również żele i płyny dla dzieci już od 3. roku życia. Ich skład jest całkowicie bezpieczny i pozwala oduczyć wkładania palców do buzi już na wczesnym etapie rozwoju. Ważną informacją jest to, że preparat na obgryzanie paznokci zawiera składniki wzmacniające i nawilżające. 

  Regularne nawilżanie dłoni

  Obecność suchych skórek wzmaga chęć obgryzania paznokci. Warto zatem zadbać o dokładne nawilżenie płytki paznokcia oraz całych dłoni, wykorzystując krem lub balsam. Ręce będą wyglądały nie tylko estetyczniej, ale być może ich zdrowszy wygląd skłoni do większej dbałości o siebie i przyczyni się do eliminacji nałogu. 

  Przekąski zamiast obgryzania paznokci 

  Przekąski to doskonałe uzupełnienie walki z nałogiem takim produktem jak preparat na obgryzanie paznokci. Zamiast wkładać palce do buzi, można przecież żuć gumę lub zajadać się  zdrowymi chipsami  z owoców albo orzeszkami. Warto po nie sięgać wówczas, gdy przychodzi ochota na obgryzanie paznokci.