Przeciw obgryzaniu paznokci (4)

Obgryzanie paznokci ma najczęściej podłoże psychologiczne i jest związane ze stresem lub nerwicą. Ponadto sprawia, że dłonie wyglądają nieestetycznie. W zwalczaniu tego problemu może pomóc lakier na obgryzanie paznokci.

Sortuj według
Przeciw obgryzaniu paznokci

Przeciw obgryzaniu paznokci

Lakier na obgryzanie paznokci zawiera Bitrex, czyli bardzo gorzką substancję. Po włożeniu palca do ust od razy się ją wyczuwa, ponieważ pozostawia nieprzyjemny, utrzymujący się posmak. I chociaż produkt ma za zadaniezniechęcić do tej czynności,  jego skuteczność jest względna. Jeśli mamy do czynienia z silnym nałogiem, to nieprzyjemny smak może nie zadziałać zniechęcająco.  W konsekwencji osoba stosująca lakier na obgryzanie paznokci może po prostu z niego zrezygnować.

Preparat na obgryzanie paznokci taki jak lakier jest przeznaczony nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Razem z nim warto jednak wykorzystywać inne sposoby na obgryzanie paznokci.

Oprócz produktów takich jak lakier na obgryzanie paznokci dla dorosłych, istnieją również żele i płyny dla dzieci już od 3. roku życia. Ich skład jest całkowicie bezpieczny i pozwala oduczyć wkładania palców do buzi już na wczesnym etapie rozwoju. Ważną informacją jest to, że preparat na obgryzanie paznokci zawiera składniki wzmacniające i nawilżające. 

Obecność suchych skórek wzmaga chęć obgryzania paznokci. Warto zatem zadbać o dokładne nawilżenie płytki paznokcia oraz całych dłoni, wykorzystując krem lub balsam. Ręce będą wyglądały nie tylko estetyczniej, ale być może ich zdrowszy wygląd skłoni do większej dbałości o siebie i przyczyni się do eliminacji nałogu. 

Przekąski to doskonałe uzupełnienie walki z nałogiem takim produktem jak preparat na obgryzanie paznokci. Zamiast wkładać palce do buzi, można przecież żuć gumę lub zajadać się  zdrowymi chipsami  z owoców albo orzeszkami. Warto po nie sięgać wówczas, gdy przychodzi ochota na obgryzanie paznokci.