Kserostemin aerozol do stosowania w jamie ustnej, 50 ml

Dostępny
21,99

O produkcie

100036929

Kserostemin nawilża błonę śluzową jamy ustnej, a także powleka ją warstwą ochronną, przeciwdziałając wysychaniu i podrażnieniom.

Właściwości

Kserostemin nawilża błonę śluzową jamy ustnej a także powleka ją warstwą ochronną, przeciwdziałając wysychaniu i podrażnieniom. Dzięki swojemu działaniu zmniejsza dolegliwości związane z suchością, występujące podczas jedzenia, połykania i mówienia oraz przywraca odczucie komfortu w jamie ustnej. Wyrób posiada neutralne pH w celu minimalizowania wpływu na szkliwo. Może być również stosowany zapobiegawczo przez osoby narażone na działanie czynników drażniących takich jak dym tytoniowy lub przebywających w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach. Dodatkowo Kserostemin ma przyjemnie miętowy smak, dzięki czemu wykazuje działanie odświeżające na śluzówkę jamy ustnej.

Skład

składniki: woda oczyszczona, ksylitol, glicerol, żel aloesowy, betaina, disodu fosforan dwunastowodny, polisorbat 20, disodu edetynian, olejek mięty polnej, hialuronian sodu, benzalkoniowy chlorek, sodu diwodorofosforan jednowodny. Nie zawiera cukru spożywczego (sacharozy) ani alkoholu etylowego

Jak stosować

Po podaniu wyrób można rozprowadzić przy pomocy języka w celu równomiernego pokrycia śluzówki. Przed pierwszym użyciem należy kilka razy energicznie nacisnąć pompką dozownika w celu jego napełnienia i uzyskania prawidłowego rozpylenia wyrobu.

Dzienne spożycie

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: w zależności od potrzeb 3-5 rozpyleń do jamy ustnej, kilka razy dziennie.

Przeznaczenie

Kserostemin przeznaczony jest do łagodzenia objawów suchości jamy ustnej związanej z niewystarczającą produkcją śliny, w tym w kserostomii różnego pochodzenia.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku braku ulgi lub nasilenia się dolegliwości, należy skonsultować się z lekarzem. Kserostomia może towarzyszyć poważnym chorobom m.in. cukrzycy, nadczynności tarczycy, niedokrwistości lub zespołowi Sjorgena, dlatego w przypadku utrzymujących się objawów suchości jamy ustnej lub wystąpienia objawów kserostomii u dzieci, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Miejsce i warunki przechowywania
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie stosować wyrobu po upływie daty ważności. Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków przechowywania wyrobu.

Waga

objętość netto: 50 ml

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.