Kserostemin, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 50 ml

Wyrób medyczny w aerozolu do nawilżania błony śluzowej jamy ustnej.

Dostępny
20,88

O produkcie: Kserostemin, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 50 ml

100036929

Opis

Kserostemin nawilża błonę śluzową jamy ustnej, a także powleka ją warstwą ochronną, przeciwdziałając wysychaniu i podrażnieniom.


Właściwości

Kserostemin jest przeznaczony dla osób, które borykają się z suchością w jamie ustnej i gardle podczas jedzenia, mówienia i połykania. Produkt zawiera składniki, które pomagają przywrócić uczucie komfortu. Produkt może być stosowany również przy kserostomii, czyli niewystarczającej produkcji śliny.

  • Ksylitol – pomaga nawilżyć błony śluzowe. Jest stosowany w celu ochrony zębów przed próchnicą.
  • Glicerol – odpowiada za tworzenie warstwy ochronnej w jamie ustnej, chroniąc tkanki przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Żel aloesowy – pomaga ukoić podrażnienia i wzmocnić dziąsła. Wspiera walkę z bakteriami oraz uczuciem suchości.
  • Hialuronian sodu – występuje naturalnie w błonie śluzowej jamy ustnej. Pomaga nawilżyć tkanki.

Preparat Kserostemin zawiera olejek z mięty polnej – ma miętowy smak, który pomaga odświeżyć oddech. Produkt nie zawiera cukru spożywczego i alkoholu etylowego. Wyrób cechuje się neutralnym pH, co pomaga zminimalizować jego wpływ na szkliwo. Preparat może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Produkt Kserostemin  umieszczono w opakowaniu z końcówką, która pozwala na rozpylanie płynu. Wyrobu nie można stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Jak działa Kserostemin?

Kserostemin to preparat, który swoim składem i odczynem ma imitować ludzką ślinę. Zawiera składniki wspierające walkę z uczuciem suchości w jamie ustnej wynikającym z niewystarczającej produkcji śliny.

Kiedy brać Kserostemin?

Produkt może być stosowany przy uczuciu suchości w jamie ustnej. Jest przyjmowany także w celach profilaktycznych, przez osoby narażone na czynniki drażniące – dym tytoniowy, działanie klimatyzacji lub mocne ogrzewanie pomieszczeń.

Jak długo można stosować Kserostemin?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania preparatu Kserostemin.

Czy stosowanie Kserotermy w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować chęć przyjmowania preparatu Kserostemin z lekarzem.


Skład

składniki: woda oczyszczona, ksylitol, glicerol, żel aloesowy, betaina, disodu fosforan dwunastowodny, polisorbat 20, disodu edetynian, olejek mięty polnej, hialuronian sodu, benzalkoniowy chlorek, sodu diwodorofosforan jednowodny. Nie zawiera cukru spożywczego (sacharozy) ani alkoholu etylowego


Jak stosować

Po podaniu wyrób można rozprowadzić przy pomocy języka w celu równomiernego pokrycia śluzówki. Przed pierwszym użyciem należy kilka razy energicznie nacisnąć pompką dozownika w celu jego napełnienia i uzyskania prawidłowego rozpylenia wyrobu.


Dzienne spożycie

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: w zależności od potrzeb 3-5 rozpyleń do jamy ustnej, kilka razy dziennie.


Przeznaczenie

Kserostemin przeznaczony jest do łagodzenia objawów suchości jamy ustnej związanej z niewystarczającą produkcją śliny, w tym w kserostomii różnego pochodzenia.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku braku ulgi lub nasilenia się dolegliwości, należy skonsultować się z lekarzem. Kserostomia może towarzyszyć poważnym chorobom m.in. cukrzycy, nadczynności tarczycy, niedokrwistości lub zespołowi Sjorgena, dlatego w przypadku utrzymujących się objawów suchości jamy ustnej lub wystąpienia objawów kserostomii u dzieci, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Miejsce i warunki przechowywania
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie stosować wyrobu po upływie daty ważności. Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków przechowywania wyrobu.

Waga

objętość netto: 50 ml

Dystrybutor

AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.