Lacrimal, nawilżające krople do oczu, 2x5ml

Lek w formie nawilżających kropli do oczu, łagodzące podrażnienia.

Dostępny
9,98

Klienci kupili również

Alternatywa od Dr. Maxa

Krople do oczu intensywnie nawilżające, do regularnego stosowania.

O produkcie: Lacrimal, nawilżające krople do oczu, 2x5ml

100003078

Opis

Lacrimal, nawilżające krople do oczu, 2x5ml to wyrób medyczny przeznaczony do łagodzenia dolegliwości związanych z suchością oka, spowodowanych różnymi czynnikami środowiskowymi.


Właściwości

Jak działa Lacrimal?

Lacrimal jest wyrobem medycznym typu "sztuczne łzy", który nawilża i chroni rogówkę i spojówkę przed podrażnieniem i wysuszeniem. Zawiera alkohol poliwinylowy, który tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka. Lacrimal stosuje się w przypadku zespołu suchego oka, który może być spowodowany przez różne czynniki środowiskowe lub chorobowe. Lacrimal pomaga złagodzić objawy takie jak pieczenie, suchość, uczucie piasku w oku czy światłowstręt. Lacrimal może być również używany przez osoby noszące protezę oka, aby zapobiec podrażnieniu spojówek.


Skład

1 ml roztworu zawiera jako:
substancję czynną: 14 mg alkoholu poliwinylowego oraz
substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, sodu chlorek, benzalkoniowy chlorek roztwór, wodę oczyszczoną.
Zawiera środek konserwujący :benzalkoniowy chlorek

Jak stosować

Jak stosować Lacrimal?

Preperat jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego - miejscowo do worka spojówkowego. Nie należy dotykać końcówki kroplomierza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.

Przed zakropleniem leku należy dokładnie umyć ręce. Zdjąć nakrętkę i zakroplić lek do oka (oczu). Jeśli kropla nie trafiła do oka, należy wkroplić następną. Delikatnie zamrugać okiem (oczami). Zamknąć butelkę.

Z czym nie łączyć Lacrimal?

W przypadku jednoczesnego stosowania innych kropli do oczu, Lacrimal należy stosować na końcu, zachowując 15 minut przerwy od podania poprzedniego produktu.


Dzienne spożycie

Zwykle 4-6 razy na dobę wkraplać po 1-2 krople do worka spojówkowego.

Nie stosowac dłużej niż 30 dni. 


Przeznaczenie

Lacrimal stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z zespołem suchego oka, np. w przebiegu kolagenoz, zapalenia rogówki na tle niedomykalności szpary powiekowej lub pod wpływem wiatru i słońca.


Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Możliwe skutki uboczne

U niektórych osób podczas zakrapiania do oczu może wystąpić przemijające kłucie, podrażnienie lub uczucie pieczenia. W bardzo rzadkich przypadkach, u niektórych pacjentów z ciężkimi uszkodzeniami przezroczystej zewnętrznej warstwy oka (rogówki), mogą pojawić się mętne plamki na rogówce, spowodowane odkładaniem się wapnia.

Waga

2 x 5 ml netto


Dystrybutor

Polfa Warszawa S.A
ul. Karolkowa 22/24
01-207 Warszawa

Producent

Polfa Warszawa S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.