Litoxen, suplement diety, 20 tabletek musujących

Suplement diety, który zawiera glukozę, sód, potas oraz witaminę C.

Dostępny
7,18

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Litoxen, suplement diety, 20 tabletek musujących

100021835

Opis

Litoxen uzupełnia codzienną dietę w elektrolity, nawadnia i mineralizuje organizm.

Właściwości

Preparat powstał z myślą o dorosłych i młodzieży, których organizm potrzebuje optymalnego nawodnienia. Zaleca się go przyjmować w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego – w celu uzupełnienia płynów, a także w upalne dni. Litoxen sprawdzi się także w przypadku zwiększonego zapotrzebowania organizmu na składniki aktywne zawarte w produkcie.

  • Glukoza stanowi podstawowe źródło energii dla całego organizmu. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca oraz mózgu.
  • Sód jest jednym z najważniejszych elektrolitów. Wspiera regulowanie gospodarki wodnej w organizmie.
  • Potas wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Wspomaga pracę mięśni.
  • Witamina C należy do grupy antyoksydantów. Pomaga walczyć z wolnymi rodnikami. Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego i układu nerwowego. Pomaga zmniejszyć uczucie znużenia i zmęczenia. Jest niezbędna w procesie syntezy kolagenu.

Litoxen ma postać tabletek musujących o naturalnym smaku pomarańczowym. Ten suplement diety charakteryzuje się niską kalorycznością – jedna tabletka dostarcza 9 kcal. Nie zawiera konserwantów, glutenu i laktozy. Może być stosowany przez wegan i wegetarian. Suplement diety zawiera cukier oraz glikozydy stewiolowe pozyskiwane ze stewii.

Jak działa Litoxen?

Litoxen to suplement diety zawierający elektrolity. Składniki aktywne wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego, upałów. Produkt pomaga uzupełnić dietę w glukozę, sód, potas oraz witaminę C.

Jak stosować Litoxen?

Preparaty z potasem, takie jak Litoxen, należy stosować zgodnie z rekomendacjami producenta. Jedną tabletkę trzeba rozpuścić w 200 ml chłodnej wody i wypić bezpośrednio po przygotowaniu. Dzienna porcja suplementu diety to 3 tabletki musujące. Nie należy przekraczać rekomendowanej porcji w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może spowodować efekt przeczyszczający.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Litoxen?

Producent nie zaleca spożywania preparatu Litoxen przez osoby chorujące na cukrzycę. Suplement diety nie może być podawany dzieciom, podobnie jak pozostałe elektrolity dla dorosłych.

Z czym nie łączyć Litoxen?

Producent nie podaje informacji odnośnie tego, z czym nie łączyć suplementacji produktem Litoxen. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Litoxen jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Producent nie podaje informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania suplementu diety przez kobiety spodziewające się dziecka.


Tabela


Składniki odżywcze

1 tabletka o masie 4,3 g zawiera

3 tabletki o masie 12,9 g zawierają

Glukoza

0,4 g

1,2 g

Sód

264 mg

792 mg

Potas

100 mg (5%*)

>300 mg (15%*)

Witamina C

60 mg (75%*)

180 mg (225%*)

*%RWS referencyjna wartość spożycia

Skład

Składniki: regulator kwasowości: kwas cytrynowy; diwęglan sodu; substancja wiążąca: sorbitole; glukoza; sole potasowe kwasu ortofosforowego; kwas L-askorbinowy (witamina C); aromat pomarańczowy naturalny; substancja słodząca: glikozydy stewiolowe; substancja wiążąca: glikol polietylenowy; koncentrat buraka czerwonego; barwnik: ryboflawiny.

Jak stosować

Tabletkę rozpuścić w 200 ml chłodnej wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: maksymalnie 3 tabletki. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych.
Litoxen jest szczególnie zalecany:
W upalne dni, w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego, obfitego pocenia – w celu uzupełniania płynów. W okresie zwiększonego zapotrzebowania organizmu na składniki produktu.

Ostrzeżenia

Sposób przechowywania: Przechowywać w nienasłonecznionym, suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w zamkniętym opakowaniu. Suplementy diety powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia.
Nie zaleca się stosowania przez chorych na cukrzycę. Zawiera źródło fenyloalaniny.
Produkt słodzony glikozydami stewiolowymi ze stewii. Produkt zawiera cukier i substancje słodzącą. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Waga

20 tabletek musujących (1 tabletka o masie 4,3g)

Producent

XENICO PHARMA Sp. z o.o..
ul. Białowieska 91B
54-234 Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.