Lutezan Premium, 120 tabletek

Marka: LUTEZAN

Suplement diety zawierający w swoim składzie kompozycję oleju rybnego.

Dostępny
49,19

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Lutezan Premium, 120 tabletek

100010451

Opis

Lutezan Premium to suplement diety zawierający specjalnie dobraną kompozycję oleju rybnego, wyciągów roślinnych. (ekstrakt z owoców aronii czarnej oraz ekstrakt z kwiatów aksamitki wzniesionej , w tym luteina i zeaksantyna), witamin oraz minerałów ważnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, w tym cynku pomagającego w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

Właściwości

Lutezan Premium to suplement diety zawierający:

- Ekstrakt z owoców aronii czarnej (Aronia melanocarpa), który pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

- Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy OMEGA 3 (EPA i DHA), które występują w siatkówce oka. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia (korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie). Źródłem kwasów omega-3 obecnych w suplemencie jest olej rybi.

- Luteina i zeaksantyna, które są naturalnymi karotenoidami wchodzącymi w skład barwnika plamki żółtej.

- Witamina C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Składnik jest ważny także dla zachowania prawidłowego metabolizmu energetycznego i ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Witamina C przyczynia się też do regeneracji zredukowanej formy witaminy E – kolejnego przeciwutleniacza.

- Witamina E pomagająca w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

- Cynk, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu kwasów tłuszczowych, pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

- Selen wspierający antyoksydacyjne procesy w komórkach.

- Miedź pomagająca w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Fizjologiczne starzenie się organizmu wiąże się ze zwiększoną aktywnością procesów oksydacyjnych, które zachodzą także w komórkach siatkówki oka. W konsekwencji dochodzi do degeneracji fotoreceptorów odpowiadających za właściwy przebieg procesu widzenia – wzrok stopniowo się pogarsza. Wspomniany problem nasila się w szczególności u osób po 50. roku życia (tej grupie przede wszystkim polecany jest przedstawiony suplement diety). U dorosłych w tym wieku często występuje zwyrodnienie plamki żółtej odpowiedzialnej za precyzyjne widzenie. Degeneracja plamki żółtej wraz z wiekiem ma negatywny wpływ na funkcjonowanie narządu wzroku.

Kiedy stosować Lutezan Premium?

Lutezan Premium stosuje się w celu uzupełnienia diety w składniki o właściwościach antyoksydacyjnych, ważne dla utrzymania prawidłowego widzenia. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych. Nie należy traktować preparatu jako zamiennika zróżnicowanej diety. Suplement może uzupełniać zbilansowany jadłospis, ale go nie zastąpi. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia (w tym zachowania prawidłowego widzenia) bardzo ważne pozostają stosowanie zróżnicowanej diety i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Kiedy nie powinno się zażywać suplementu diety? Warto mieć świadomość, że nawet przy wskazaniach do przyjmowania preparatu nie zawsze można go stosować. Nie należy przyjmować Lutezanu Premium, jeśli jest się uczulonym na którykolwiek z jego składników (jeżeli wykazuje się nadwrażliwość na określone substancje).

Czy można stosować Lutezan Premium w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma danych w sprawie bezpieczeństwa przyjmowania preparatu Lutezan Premium przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wskazany jest kontakt z lekarzem, aby wyjaśnić potencjalne korzyści i zagrożenia wynikające z zażywania suplementu diety. Stosowanie produktu w czasie ciąży lub okresie karmienia piersią wymaga konsultacji lekarskiej.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Lutezan Premium?

Nie ma danych dotyczących ewentualnych działań niepożądanych po zażyciu tego suplementu. W razie wystąpienia niepożądanych dolegliwości, należy skonsultować się z lekarzem. Kontakt ze specjalistą jest zalecany również w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem preparatu.


Tabela

Składniki 2 kapsułki % RWS*
Olej rybi, 521 mg ---
w tym:
kwasy tłuszczowe omega 3: 422 mg ---
kwas eikozapentaenowy (EPA) 52 mg ---
kwas dokozaheksaenowy (DHA) 234 mg ---
Ekstrakty z kwiatów aksamitki wzniesionej, 69 mg ---
w tym:
luteina 12 mg ---
zeaksantyna 2,4 mg ---
Ekstrakt z owoców aronii czarnej, 50 mg ---
w tym:
antocyjanidyny 12,5 mg ---
Witamina C 80 mg 100%
Witamina E (ekwiwalent alfa-tokoferolu) 12 mg 100%
Cynk 10 mg 100%
Miedź 0,5 mg (500 µg) 50%
Selen 25 µg 45%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Olej rybi, żelatyna, witamina C (L-askorbinian wapnia), substancja utrzymująca wilgoć - glicerol, cynk (glukonian cynku), substancja utrzymująca wilgoć - sorbitol, ekstrakty z kwiatów aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta), ekstrakt z owoców aronii czarnej (Aronia melanocarpa), substancja zagęszczająca - wosk pszczeli, witamina E {octan DL-ałfa-tokoferylu), emulgator - lecytyna sojowa, selen (L-selenometionina), miedź (glukonian miedzi), substancja zagęszczająca - dwutlenek krzemu, barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu.

Jak stosować

2 kapsułki dziennie.

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.Stosowanie podczas ciąży i laktacji skonsultować z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych suplementach diety podczas każdej wizyty lekarskiej.

Producent

Adamed

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.