Luxidropin Baby & Junior Nasal, spray do nosa, 20 ml

Dostępny
24,99

O produkcie

100037504

Luxidropin Baby & Junior Nasal to izotoniczny spray do nosa bez konserwantów, zawierający mienrały morskie z wód Golfsztormu (Prądu Zatokowego), destylat (parą wodną) z rumianku, żel aloesowy.

Luxidropin Baby & Junior Nasal jest sterylnym, izotonicznym, o fizjologicznym pH roztworem soli fizjologicznej, bez konserwantów, przeznaczonym do nawilżenia i ochrony błony śluzowej nosa i pomagającym w rozrzedzaniu i eliminacji wydzieliny z nosa.

 

Właściwości

Minerały morskie z wód Golfsztormu pomagają oczyścić jamę nosową, usuwając śluz oraz zmniejszając podrażnienie błony śluzowej. Żel aloesowy, znany z działania ochronnego i nawilżającego, tworzy powłokę, która chroni błonę śluzową nosa. Destylat (parą wodną) z rumianku współdziała z kojącym działaniem aloesu.

Luxidropin Baby & Junior Nasal nie zawiera konserwantów oraz substancji zwężających naczynia krwionośne. Luxidropin Baby & Junior Nasal nie zawiera gazów pędnych.

Skład

Minerały morskie z wód Golfsztormu, żel aloesowy, destylat parą wodną z rumianku, cytrynian sodu, kwas cytrynowy, woda do wstrzykiwań. 

Jak stosować

1. Należy oczyścić nos przed zastosowaniem wyrobu medycznego;
2. Zdjąć nasadkę ochronną;
3. Trzymać butelkę trzema palcami jednej ręki - trzymać pompkę spryskującą między palcem wskazującym i środkowym i podperzeć kciukiem spód butelki;
4. Przy pierwszym użyciu naciskać dozownik, aż spray będzie regularny i równomierny;
5. Umieścić końcówkę dozownika w nozdrzu i rozpylić, trzymając głowę pionowo oraz butelkę w pozycji pionowej, kciukiem na dole i dwoma palcami na pompie;
6. Czynność powtórzyć w drugim nozdrzu;
7. Należy pozwolić produktowi pozostać przez kilka minut, a następnie oczyścić nos, jeśli to konieczne;
8. Po użyciu przepłukać dozownik wodą, wysuszyć i założyć nasadkę ochronną.

Stosować dwa razy dziennie lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Po pierwszym użyciu zawartość butelki należy zużyć w ciągu 3 miesięcy. Wyłącznie do stosowania przez jedną osobę.

Przeznaczenie

Luxidropin Baby & Junior Nasal jest zalecany do codziennej higieny nosa u dzieci od 6 miesiąca i dorosłych, pomaga w oczyszczeinu nosa, nwet w przebiegu przeziębienia, poprawiając oddychanie.

Luxidropin Baby & Junior Nasal jest stosowany do nawilżania suchej błony śluzowej nosa, jak również delikatnie łagodzi podrażnienia.

Ostrzeżenia

Wyłącznie do stosowania donosowego; Produkt jest przeznaczony do stosowania tylko przez jednego pacjenta;

Nie należy używać produktu, jeśli pojemnik nie jest dokładnie zamknięty lub jest naruszony;

Nie należy uszkadzać butelki ani jej mechanizmów;

Stosowanie u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu jest przeciwskazane;

W przypadku wystąpienia problemów podczas użycia produktu należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem;

Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli pacjent planuje przyjąć leki wziewne w tym samym czasie co spray do nosa, aby ocenić możliwe niezgodności;

Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu;

Nie połykać;

Po zużyciu należy odpowiednio zutylizować pojemnik;

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci;

Przechowywać w suchym miejscu, z daleka od źródeł ciepła i bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne, w temperaturze od 2'C do 30'C.

Waga

Objętość netto 20 ml.

Producent

Unipharm Holdings Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.